Taziye pideleri icralık

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin taziye ikramı olarak cenaze evlerinde dağıttığı pidelerin parasını bile icra yoluyla ödediğinin ortaya çıkması kentin bir numaralı günden maddesi oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın yönetimindeki belediyede Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nün 'Acınız acımızdır' diyerek verdiği defin hizmetlerindeki taziye ikramında, ilgili firmaya ödemelerin yapılmadığı skandalı ortaya çıktı. Büyükşehir cenaze evlerine taziyeye gelenlere dağıttığı pidenin parasını zamanında ödemeyince icralık oldu. Böylece Antalya Büyükşehir'in hayır işi bile bu skandal ile gölgede kaldı.

İCRA YOLU İLE TAHSİL
Sosyal belediyeciliğin en güzide örneklerini verdiğini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi taziye ikramları kapsamında cenaze evine ücretsiz olmak üzere yeterli sayıda pide ve ayran gönderiyordu. İddiaya göre belediye 2012 yılı içinde dağıtılan pidelerin 100 bin lira dolayındaki parasını Pidex firmasına ödemeyerek davalık oldu. Pide paraları zamanında ödemeyince firma icra yoluyla parasını tahsil etmek zorunda kaldı

89 BİN 200 PİDE DAĞITILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi bu faaliyetler kapsamında web sitesinde; "2 bin 973 aileye taziye ziyaretinde bulunduk, 89 bin 200 pide ve ayran dağıttık. Halkımızın acılarına ortak olduk. Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki 185 mezarlığın bakım ve temizlik çalışmalarını sürekli olarak yapmaktayız" açıklamasında bulundu.

DOSYA KAPANDI, İZİ KALDI

Konu ile ilgili görüşlerini başvurduğumuz Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü yetkilileri ise konu ile ilgili söz konusu paraların ödenerek dosyanın kapandığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taziye pideleri icralık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN