Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTB'ye 3 yıldızlı akredite

Burdur Ticaret Borsası Başkzanı Yılmaz Başar, uzun süre önce yapılan akredite başvurusunun kabul edildiğini ve hedeflerinin A ketegorisi olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 6.12.2013
Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, eski Başkan Baki Varol tarafından başvurusu yapılan akredite işlemlerinin tamamlandığı belirterek, borsanın üç yıldız aldığını ve akredite olduğunu bildirdi.

5 YILDIZLI ODA OLUNACAK

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Başar, "Akreditasyon için 2012 yılında Başkan Baki Varol'un bir başvurusu vardı. Hazırlık çalışmaları ve ön görüşmeleri hazırlanmış, 2013-2016 Stratejik Planı'nda aynı şekilde Baki Varol imzalı devam ettik. İlk toplantıdaki görüşmelerde birçok konuda eksiklikleri tamamladık. Akredite almak için 39 puan gerekiyordu. Biz üstüne 6 puan daha ekledik. Eksikliklerimiz hala var. Denetimlerde planlar dahilinde laboratuvar ve seans odası olmaması bir eksiklik. Onu akredite olurken gördük. Bizim istediğimiz 5 yıldızlı bir oda olmak" diye konuştu.

HEDEF A KETEGORİSİ

Yapılan değişikliklerle C kategorisine çıktıklarını belirten Başar, "Hedefimiz A kategorisi ama önce B kategorisini anlamız gerekiyor. B kategorisiyle ilgili de laboratuvar çalışmalarımız başladı. 2-3 tane ölçüm cihazı girişimimiz var. BAKA ile koordine ederek cihazlar tedarik edeceğiz. 2014 yılında denetimden geçeceğiz. Yaptığımız projeler mobil cihaz projemiz var. Düve borsamız var. Biz 'Türkiye'nin Hollanda'sı Burdur' sözünü hak edecek çalışmalar yapmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTB'ye 3 yıldızlı akredite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN