Ulus'ta güvende değiliz

Giriş Tarihi: 6.12.2013
SALİHA AVCI (ESNAF)
Ulus Mahallesi'nde güvenlik sorunu yaşıyoruz. Eskisi gibi güvende değiliz. Mahallemizde baliciler çoğaldı, dolayısıyla hırsızlık da arttı. Bunun yanında kaçak sigara satan işletmeler de çoğaldı.

POLİSLER GÖRÜNMÜYOR

Motosikletli polisler eskiden mahallemizde daha çok bulunurdu. Şimdi hiçbir yerde görünmüyorlar. Polis sokaklardan çekilince güvenlik sorunları yaşanmaya baş- ladı. Baliciler yolda yürü- yen vatandaşları rahatsız ediyor. Ken- dimizi güvende hissetmiyoruz.

M. EMİN KÖLGE (KUYUMCU)
Paralı otopark yanlış
Cengiz Toytunç Caddesi üzerine park eden araçlar 5-10 dakika durup giderse sorun yok. Yurt dışında bunun gibi işlek caddelerde park ettiğimizde park ücreti almıyorlar, direk ceza yazıyorlar. Büyükşehir'in başlattığı bu uygulama yanlış. Para çekme uygulaması bu. Belediye para kazanıyor ama bu yüzden benim dükkanımın önü kapanıyor ben para kazanamıyorum.

VEFA YILDIRIM (KAHVECİ)
Otopark sorunu var
Ulus Mahallesi'nde çok büyük bir otopark sıkıntısı var. Cadde üzerine iki sıra araba park ediyorlar. Diğer araçlar geçecek yol bulamıyor, trafik tıkanıyor. Buranın 20 yıllık esnafıyım. Mahalledeki parklara gitmeye çekiniyorum. Parklar serseri yatağı olmuş. İçenler, banklarda sızıp kalanlarla dolu. Para istiyorlar, sigara istiyorlar, vermedin mi sorun çıkartıyorlar.

ALİ ALKAN (İNŞAAT USTASI)
Araç park edecek yer yok
Kaleiçi'nde her akşam kavga çıkıyor. Sebebi otopark sorunu. İşletme sahipleri araçlarını kendi dükkanlarının önüne değil de konutların önüne koyuyor. Burada oturanlar araçlarını park edecek yer bulamıyor. Hele restoran ve kafeler kendilerine bir yer belirleyip buraları kendilerinin otoparkı ilan ediyor. Yaptıkları yasal değil, kendi müşterileri dışında kimseye araç park ettirmiyorlar.

MEHMET KARAKUŞ (ESNAF)
Kalekapısı esnafı dertli
Kalekapısı esnafı için turların artması gerekli. Gelen turlarda turiste 1 saat müsaade ediyorlar. Turist çarşıyı gezip, alışveriş yapamadan geri dönüyor. Turistin şehir merkezine gelmesi için yeni ulaşım imkanları yapılması gerekiyor. Raylı sistemin Kundu'ya kadar uzatılması gerekli. Turistlerin çarşıya çıkmalarına en büyük engel bence şehir içi ulaşımı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulus'ta güvende değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN