Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şoförlerin köprü şikayeti

AESOB Başkanı Sevimçok ve beraberindeki heyet Finike, Turunçova ve Hayrut'taki esnaf odalarını ziyaret edip yaşanan sorunları belirledi

Giriş Tarihi: 7.12.2013
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, beraberindeki başkanlarla Finike, Turunçova ve Hasyurt'taki odaları ziyaret etti. İlk olarak Finike Şoförler Odası'nı ziyaret eden Sevimçok, Oda Başkanı Ziya Aydemir ile şoför esnafının sorunları üzerine görüştü. Başkan Aydemir, kamyoncu esnafının son dönemde yaşadığı sıkıntılar üzerinde durarak İstanbul Fatih Sultan Mehmet köprüsünden 16.00-22.00 saatleri arasında kamyonculara uygulanan geçiş yasağının devam ettiğini ve kamyoncu esnafının mağdur olduğunu belirtti. Başkan Sevimçok ise 6 saatlik bir zaman diliminin çok uzun olduğunu en azından bu kısıtlamanın 17.00-20.00 saatleri arasına çekilmesi gerektiğini söyledi. Bu işin takipçisi olduklarını da belirten Sevimçok ilgili yerlere konu ile alakalı olarak yazışmalar yaptıklarını söyledi.

KUMLUCA'YA KAÇIŞ
Ardından Finike Esnaf Odasını ziyaret eden Başkan Sevimçok burada da Oda Başkanı Bekir Sıtkı Çobanoğlu ile esnafın durumu hakkında görüştü. Finike'nin turizmden pay alamadığını ve esnafların bir kısmının dükkânlarını kapatarak Kumluca'ya gittiklerini belirten Çobanoğlu, alışveriş merkezlerinin küçük esnafı bitirdiğini söyledi.

'USTALIK BELGESİ DİPLOMA GİBİDİR'
Turunçova ve Hasyurt Esnaf Odası'nı da ziyaret eden Sevimçok ve beraberindeki başkanlar buralardaki odalarında başkan ve yönetimlerinden esnafın durumuyla ilgili bilgi aldı. Turunçova Esnaf Doası Başkanı Mustafa Erbaş esnaftan ustalık belgesi istenmesinin sıkıntı yarattığını belirterek işlerinin iyi olmadığını söyledi. Başkan Sevimçok ise ustalık belgesinin önemine değinerek, farklı uygulamalar olduğunu belirtti. Sevimçok, belgenin TSO'lardan istenmemesini eleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförlerin köprü şikayeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN