Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel sert çıktı: Felaketi siyasi fırsat gördüler

Giriş Tarihi: 7.12.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik'in, "Suriyelilere yardım ediyorlar, Demreli kardeşlerimize yardım etmiyorlar" açıklamasını sert bir dille eleştirdi. Türel, felaketleri siyasi fırsat görüp ganimete çevirmeye çalışan mantığı ayıpladığını söyledi.

FELAKET SİYASETİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bir devlet olduğunu anlatan Türel, "Suriye'den gelen ihtiyaç sahiplerine de yardımı borç bilir, Demre'de de beş gün gibi kısa bir sürede gereken bütün adımları atmak suretiyle neticeyi de alır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümeti güçlüdür. Bunlarla ilgili gereken adımları atar. Vatandaşın bu gibi felaketi noktasındaki üzüntülerini biz siyasi fırsat sayıp ganimete dönüştürme mantığını ortaya koyan bütün siyasilerimizi ayıplıyorum" dedi.

ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞTÜ
Antalya'nın Demre ilçesinde zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulunan Menderes Türel, çiftçilerin görüşlerini aldı. Kültür ve Turizm eski Bakanı ve İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay'ın da hazır bulunduğu Hükümet Konağı Atatürk Büstü açılış töreninde gazetecilerin sorularını yapılan yanıtlayan Türel, yardımların devamının geleceğine işaret etti.

ERTELENECEK
Para yardımının yanında sağlanacak prim ertelemesi, kredi ötelemesi vergi ödemesi gibi birçok kolaylığın gündemde olduğunu aktaran Türel, Demre'de zarar gören vatandaşların bir seneye kadar faiz ödemeden herhangi bir cezaya muhatap olmadan ertelemelerin söz konusu olduğunu açıkladı. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonucunda bir yıl da kredilerin ötelenmesi konusunda çiftçilerin bir nebze soluk alabilmesi için fırsat tanıyacağını vurgulayan Türel, yardımların devamının geleceğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel sert çıktı: Felaketi siyasi fırsat gördüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN