Kültür turları başladı

Side'de kültür turları İskandinav, Alman, İngiliz ve Fransız turistlerin ilgisi ile başladı

Giriş Tarihi: 8.12.2013
Antalya Side antik kentinde kış dönemi kültür ve arkeoloji turları başladı. Antalya'ya tatile gelen İskandinav, Alman, İngiliz ve Fransız turistlerin haftanın 2 günü Side'de kültür ve arkeoloji turuna çıkıyor. Kış döneminde 30 bin turistin tarihi ören yerini ziyaret ederek eserler hakkında bilgi alması bekleniyor.

30 BİN İSKANDİNAV
İskandinav kültür turizmi uzmanı Mehmet Reşat Akıl, kış döneminde emekli İskandinav turistlerin kültür ve arkeoloji turuna yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti. Akıl, "Kış dönemi kültür turlarına Kuzey Avrupa ülke vatandaşlarının ilgisi yüksek. İskandinav turistlerin kültür turunda Side ve Xanthos antik kentlerine ilgi gösteriyor. Hedefimiz kış süresince 30 bin İskandinav turisti kültür turuna çıkartarak tarihi ören yerindeki eserler hakkında bilgi vermek" diye konuştu.

ADETA AÇIK HAVA MÜZESİ GİBİ
Uluslararası Kültür Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Maria Viti de Antalya'nın adeta açık hava müzesi konumunda olduğunu UNESCO koruması altında olan Xanthos, Perge, Selge, Seleukeia ve Side'nin tanıtımına destek verdiklerini söyledi.

ENTELEKTÜEL RUSLAR GELİYOR
Anex Tour Kültür ve Arkeoloji Turizmi Uzmanı Dr. Alena Bakhvalona, kış turlarına İskandinav, Alman, İngiliz, Fransız turistlerin yanı sıra entelektüel Rusların da katıldığını söyledi. Antalya ve Alanya'ya tatile gelen Rusların Side'de kültür turuna çıkmayı sevdiğini belirten Bakhvalona, hedeflerinin kış döneminde 10 bin Rus turisti kültür, tarih ve arkeoloji turuna çıkarmak olduğunu belirterek, "Entelektüel Ruslar tarihi ören yerlerindeki eserleri yerinde ziyaret ederek bilgi almayı seviyor" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür turları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN