Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneşev de yalan çıktı

Güneşten elektrik ürettiği iddia edilen Güneşev'de bütün cihazların arızalı olduğu ve üretemediği elektriği şebekeden aldığı iddia ediliyor

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın ulusal basında tanıttığı vizyon projesi Güneşev ile ilgili ortaya atılan şok iddialar, Antalya'nın gündemine bomba gibi düştü. Güneşev'in hiçbir zaman güneşten elektrik üretemediği ve bütün cihazların arızalı olduğu iddia edildi. Sosyal medyada, Güneşev'de domates üretilen seranın boş fotoğrafları yayınlandı ve güneş enerjisini elektriğe çevirecek olan tüm cihazların arızalı olduğu, hiçbir zaman çalışmadığı, bu nedenle kışın soğuk nedeniyle üretim yapılamadığı iddia edildi.

ELEKTRİĞİ AKM'DEN

Bitki üretimi için özel aydınlatması bulunan Güneşev'in tüm elektriğinin Antalya Kültür Merkezi'nden çekildiği vurgulandı. Tüm fonksiyonu güneşten elektrik üretmek olan Güneşev'de elektrik üretimi yapılamadığı için idari binada çalışan personelin ısınması için de AKM'den çekilen hat ile sağlanan elektriğin kullanıldığı iddia edildi.

AÇIKLAMA YOK
Büyükşehir Belediyesi'nin elektriğini yine güneşten üreten akıllı duraklarında da klimaların çalışması için şehir hattından elektrik alındığı iddia edilmişti. Sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraflarla desteklenen Güneşev iddiaları için Büyükşehir Belediyesi'nden herhangi bir açıklama yapılmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneşev de yalan çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN