Manavgat Sağlık SB istiyor

Giriş Tarihi: 9.12.2013

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, ilçede turizm canlılığının yılın 12 aya yayılması için sağlık turizminin ön plana çekilmesi ve acil projeler üretilmesi gerektiğini söyledi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, ilçede turizm canlılığının yılın 12 aya yayılması için sağlık turizminin ön plana çekilmesi gerektiğini bildirdi. Başkan Boztaş, alternatif turizm kapsamında Manavgat'ta 'Sağlık Serbest Bölgesi' oluşturulmasının aciliyet arz ettiğini söyledi. Manavgat'ın turizm altyapısının sağlık turizminde marka olamaya elverişli olduğunu belirten Boztaş, sağlık turizminin canlanmasının bölgede turizmin yılı 12 ayına çıkarılmasında pozitif etki yapacağını kaydetti. MATSO 2014-2017 Stratejik Planı ve Manavgat 2023 Eylem Planı çalışmaları kapsamında 9. Meslek Grubu üyelerinin katılımıyla Lake&River Side Hotel'de gerçekleştirilen Arama Toplantısı'nda Meclis Başkanı Kerim Erdem, yönetim kurulu üyeleri ve 9. Meslek Komitesi Başkanı İbrahim Atalay da hazır bulundu.

PROJELER ÜRETİLMELİ

Sağlık Turizmi Daire Başkanı Dr. Dursun Aydın da, bakanlığın gerçekleştirdiği yatırımlarına ve sektörel düzenlemelere ilişkin bilgilendirme yaptı. Boztaş, bölgede turizmin 7 aya endeksli olduğunu ve kışın konaklama tesislerinin önemli ölçüde kapandığına dikkat çekti. Boztaş, "Manavgat 1980'li yılların başından itibaren turizm merkezi haline gelmesine rağmen turizmde yeteri kadar pay alamıyoruz. Bu anlamda gerek turizmin çeşitlendirilmesi gerekse yeni yatırım alanlarının yaratılması noktasında projeler üretmeliyiz" dedi. Bölge destinasyonunun turizm ağırlığının deniz-kum-güneş üçlüsüyle özdeşleştiğini aktaran Boztaş, alternatif turizm alanlarının ivedilikle yatırıma açılması gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat Sağlık SB istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN