Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökdereliler köprü yokluğundan bıktı

Giriş Tarihi: 10.12.2013
Antalya'nın Konyaaltı ilçesi sınırları içinde yer alan 50 haneli Gökdere mahallesi sakinleri kışın gelmesi ile birlikte diken üstünde olduklarını belirterek yıllardır yapılmayan köprülerinin bir an önce yapılmasını istedi. Mahalleye ismini veren derenin kış aylarının gelmesi ile birlikte şehirle olan bağlantılarını kestiğini belirten eski Muhtar Hüseyin Özcan, "Sarısu mahallesine 4 kilometre uzaklıktaki mahallemiz kışın gelmesi ile birlikte köprümüz yapılmadığı için bağlantı kesiliyor. Köyden çıkamıyoruz, kenten gelmek isteyen yakınlarımız gelemiyor" dedi.

ESARET HAYATI

Eski muhtar Özcan, yağmur sularının köprü yapılmaması nedeniyle girişteki yolu kapattığını söyledi. Bu nedenle yağmurlu günlerde esaret hayatı sürdüklerini de belirten Özcan, "İlgililere 6 yıl önce şikayetimizi ilettik. Gözümüzü boyamak için 4 büz gönderdiler. Bir daha da ilgilenmediler. Havaların yağışlı olduğu günlerde 50 haneli mahallemizin şehirle bağlantısı kesiliyor. Buna bir çare bulunsun" diyerek tepkilerini dile getirdi.

AMBULANS GELMİYOR
Kent merkezine bu kadar yakın bir yerin, hafif yağışlı yağmurda bile şehirle bağlantısının kesildiğini de dikkati çeken vatandaşlar, "Hastalandığımız zaman ambulans gelemiyor. Biz arabamızla gidemiyoruz. Bizim tek isteğimiz mahallemize ismini veren dere üstüne köprülerin bir an önce yapılması" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökdereliler köprü yokluğundan bıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN