Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçe ANSAN'da kaldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, ANSAN ile Kalekapısı Sanat ve Bahçe Galerisi'ni 15 yıllığına birlikte işletmek için protokole imza attı

Giriş Tarihi: 11.12.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Sanatçılar Derneği'nin (ANSAN) kullandığı Kalekapısı Sanat ve Bahçe Galerisi'ni 15 yıllığına birlikte işletme protokolü imzaladı. Protokolü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve ANSAN Başkanı Cahit Çakçıl imzaladı. Başkan Akaydın, ANSAN'ın önemli bir kültür sanat markası olduğunu söyledi.

KORUMAMIZ LAZIM

Başkan Akaydın, böyle kültür sanat mekanlarının önemli olduğuna değinerek, "Tarih ve kültürle iç içe yaşayan Kaleiçi'nde burası buluşma noktası oldu. Kuruluşunuzdan itibaren güzel icraatlarda bulundunuz. Burasının kalıcı olarak sahiplenilmesinde katkımız olduysa ne mutlu. Böyle mekanları rant ele geçirmeye çalışıyor. Bizim bunları korumamız lazım. Turizmin amiral gemisi olan Antalya'da kültür ve sanat etkinlikleri son derece önem kazanıyor. Antalya halkı Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinliklerine katılımlarıyla destek veriyor" dedi. ANSAN Başkanı Çakçıl ise protokolden dolayı mutlu olduklarını belirterek, "ANSAN için bugün çok önemlidir. 1992 yılında kurulmuş olan derneğimiz bundan sonra çalışmalarını daha rahat yapma imkanı bulacak. Kültür sanat etkinliklerini Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçe ANSAN'da kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN