Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günaydın'a arsa tepkisi

Isparta Milletvekili Recep Özel, Belediye Başkanı Günaydın'ı şehir hastanesi yapılacak olan Sümer Halı arazisinin kamulaştırma bedelini arttırıp sağlık yatırımını engellemekle suçladı

Giriş Tarihi: 11.12.2013
Sağlık Bakanlığı'nın Isparta'da eski Sümer Halı arazisi üzerine yapmak istediği Şehir Hastanesi'nde yeni bir kriz ortaya çıktı. Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, hastane kompleksi içerisindeki 2 bin 900 metrekarelik arazi için kamulaştırma bedeli olarak daha önce 1 milyon 300 bin değer biçen Isparta Belediyesi'nin, 2 yıl geçtikten sonra aynı arazi için 2 milyon 900 bin lira istediğini belirtti.

DEĞER ARTIŞI

Bedelin artırımını iyi niyetli karşılamadığını dile getiren Özel, "Hangi arazi bu kadar kısa sürede değer kazandı bilmiyorum. 1 milyon 300 bin lirayı Sağlık Bakanlığı hazırladı bekliyor, ama fiyatı belediye arttırmış. Bakanlık diyor ki, 'Enflasyon yüzde 7-8. Arsalar da bu kadar değerlenmedi' Şimdi bakanlığın kafasında soru işareti oluştu. Isparta Belediye Başkanı sağlık yatırımının önüne halen daha engel olmaya çalışıyor. Çoğu il vatandaşın yararına olan arazileri bedava verirken, buradan bedelin peşinde koşmasını iyi niyetli algılamıyorum" dedi.

SEÇİMDE REZİL EDERİZ

Hastane yerinin küçük bir alan olduğunu ve başka bir yolla da çözebileceklerini bildiren Özel, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın araziyi bedelsiz vermesini teklif etti. Milletvekili Recep Özel, "Burayı bedelsiz olarak versin kendisine teşekkür edelim. Şu engeli bir an önce aşalım. Yoksa yatırım önünde en büyük engel diye seçime giderken bunu çok iyi kullanırız. Kendisini de bu konuda rezil ederiz. Kendisine çağrım seviyeli bir seçim süreci geçirelim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günaydın'a arsa tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN