Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmin geleceği Oymapınar olacak

Giriş Tarihi: 11.12.2013

'Oymapınar Alternatif Turizm Projesi'nin hayata geçirilmesiyle bölgenin sağlık, eko, doğa sporları, golf ve yaşlı turisti ağırlamada cazibe merkezi olacağı belirtild

Antalya'nın Manavgat ilçesi Oymapınar Belediye Başkanı Tevfik Güven, Oymapınar Alternatif Turizm Projesi'nin hayata geçirilmesiyle bölgenin sağlık, eko, doğa sporları, golf ve Avrupalı yaşlı turizmi ağırlamada cazibe merkezi olacağını söyledi. Oymapınar Belediye Başkanı Güven, beldelerinin 2005 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Oymapınar Alternatif Turizm Projesi kapsamında yer aldığını kaydetti. Projenin revizyonla birlikte bir an önce Oymapınar'ı alternatif turizme açılmasını beklediklerini belirten Güven, bu bağlamda birçok Avrupalı turizmcinin kışı ve baharı beldelerinde geçirmeleri için sağlık turizmi kapsamında yaşlı bakımevi, yaşlı konaklama tesisleri yapmak için başvuruda bulunduklarını ifade etti.

TURİZME AÇILMALI

Projede yapılacak bazı yenilemelerle birlikte deniz, kum ve güneş turizmi dışında Torosların alternatif turizmle buluşmasına öncü olacağını aktaran Güven, "Projede yapılacak revizyonla Oymapınar'ın bir an önce alternatif turizmle tanışmasını istiyoruz. Bölgemizde eko, golf, sağlık, spor ve Avrupalı yaşlı ve hasta turistlerin ağırlanmasına yönelik tesislerin yapılması için talepler oluyor. Bölgemizde sağlık, kongre, spor ve eko turizminin yaygınlaşması için bölgemizin bir an önce turizme kazandırılmasını istiyoruz" dedi.

8 GOLF ALANIMIZ VAR

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş ise, içinde Manavgat ve Oymapınar barajlarının bulunduğu Oymapınar Alternatif Turizm Projesi'ni desteklediklerini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2005 yılında ülkede 4 yeri alternatif turizm kapsamına aldığını belirten Boztaş, bunların Didim, Alaçatı, Kuzey Antalya ve Oymapınar olduğunu kaydetti. Projenin turizme açılmasıyla 450 bin dönüm alanın alternatif turizme kazandırılacağını anlatan MATSO Başkanı Boztaş, proje kapsamında 8 golf alanının bulunduğunu ifade etti.

2023 VİZYONUNA UYGUN
Manavgat Sanayici İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Turgay Akar da Manavgat'ın birinci önceliğinin turizm olduğunu anlatarak, bölgede otellerin yılın 12 ayı açık kalması ve kış turizminin canlanması için sağlık, eko ve golf turizmine özel verilmesini istediklerini kaydetti. Roma'ya yıllık 40 milyon turistin geldiğini hatırlatan Akar, hükümetin de bu bağlamda 2023 Türkiye Vizyonu kapsamında ülkeye gelen turist sayısını 50 milyon, ülkeye gelecek döviz girdisinin de 50 milyar dolar olmasını beklediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmin geleceği Oymapınar olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN