Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Akdeniz'in genç girişimcilerine ödül

Giriş Tarihi: 13.12.2013

ANSİAD'ın 11. Girişimcilik Haftası'nde genç girişimci öğrencilere ödülleri törenle verildi

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 11. Girişimcilik Haftası kapsamında Batı Akdeniz Bölgesi'ndeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerle, melek yatırımcıları bir yarışmada bir araya getirdi. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Master öğrencisi Ziraat Mühendisi Önder Uysal "Green Power Algea" adını verdiği yeni ürünü ile birinci oldu.

46 KİŞİ BAŞVURDU
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda bu yıl ilk kez düzenlenen Genç Girişimcilerle melek yatırımcılar buluşması hakkında kısa bir bilgi veren ANSİAD Üyesi, İş Geliştirme Yöneticisi Erol Kabadayı, girişimci oturumunu gençlerin ortaya koydukları buluşlarını hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla ülkemizde giderek yaygınlaşan Melek Yatırımcılarla ortaklık kurmaları için düzenlediklerini anlattı. Kabadayı Antalya, Isparta ve Burdur'daki 4 üniversiteden toplam 46 genç girişimcinin başvurduğu organizasyonda önce adayların bir eğitim sürecinden geçirildiğini belirterek, "Daha sonra ön seçici kurul, aday sayısını 10'a düşürdü." dedi.

İLK ÜÇ BELLİ OLDU
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Ziraat Mühendisi Önder Uysal'ın projesi GreenPower Algae projesi birinci olurken, aynı üniversiteden Emre Kuzugüdenli Sandalift Projesi ile ikinci, Uluslararası Antalya Üniversitesi'nden Nuri Soner Güven de Fotodublaj projesi ile üçüncü oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz'in genç girişimcilerine ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN