Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yat Limanı'na makyaj

Sabah Akdeniz'in haberinin ardından Büyükşehir ekipleri Yat Limanı'nda makyaja girişti

Giriş Tarihi: 14.12.2013
SABAH Akdeniz'in Kaleiçi Yat Limanı'nın içler acısı halini aktaran 'İşte Antalya'nın en değerli yeri' başlıklı manşet haberi üzerine harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, temizlik personeli ile makyaja girişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Temizlik işçileri sabahın erken saatinde limanda temizlik yaptı. Hızını alamayan işçiler mermerlerin üstünü bile yıkamayı ihmal etmedi. Ancak bölgedeki asıl sorunu oluşturan yapısal eksiklerle ilgilenen olmadı. Yapılan makyaja tepki gösteren tekneciler, "Pis su baksları hala kanalizasyona bağlı değil" diyerek tepkilerini dile getirdi.

BİZİM HATAMIZ YOK

Bu arada Kaleiçi Yat Limanı yenileme inşaatı ihalesini alan Cengiz İnşaat'tın sahibi İrfan Cengiz, kendilerinin şartnameye uygun olarak yapım işlerini tamamlayıp bir yıl önce Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ettiklerini açıkladı. Cengiz, "Geri kalan kısımlarını bildiğim kadarıyla Ulaşım A.Ş tamamlayacaktı" açıklamasını yaptı.

LİMAN TEMİZLENDİ

Sabah Akdeniz'in haberinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi temizlik işçileri sabahın köründe limana koştu. İşçiler hurdalık ve çöplüğe dönen limanda saatlerce temizlik yaptı. Liman içinde temizlik yapılırken deniz içinde ise dalgıçlar olmadığı için temizlik yapılamadı. Denizin üstündeki pislik görüntüsü eskiden olduğu gibi kaldı.

ALTYAPI YOK

Tekne sahipleri ise Kaleiçi Yat Limanı'ndaki alt yapı eksikliği nedeniyle kışın fırtınalı havalarda felaket yaşanabileceğine dikkat çekti. Tonoz zincirleri çekilmediği için Kasım ayındaki fırtınada bir teknenin alabora olarak parçalandığını belirten tekneciler, "Tek isteğimiz ikinci bir felaket yaşanmadan tonoz zincirinin çekilmesi mermer bloğun denize indirilmesidir" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yat Limanı'na makyaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN