Anne ihmali öldürüyordu

1.5 yaşındaki çocuk, 4 aylık kardeşinin ağzına ve burnuna biri demir diğeri plastik iki vida soktu

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Antalya'da yaşayan Özdemir ailesinin 4 aylık bebeği Yağmur Özdemir'in geniz boşluğundan ve boğazından biri demir diğeri plastik beş santimetrelik iki vida çıkarıldı.

5 SANTİMETRELİK VİDA

Antalya da yaşayan Özdemir ailesi 16 gün önce 4 aylık bebeklerini, bir bucuk yaşındaki kardeşinin yanına bırakarak evlerinin önünde bulunan seraya çalışmaya gitti. Bir süre sonra bebeğin ağlama seslerini duyan anne Hatice Özdemir bebeğe bakmak için eve girdiğinde yağmur bebeğin ağzından ve burnundan kanların geldiğini gördü. Bebeğin yüzünün morardığını gören anne Özdemir eşi Selami Özdemir ile bebeği Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hastane de yapılan ilk müdahale de bebeğin geniz boşluğundan siyah plastik bir cisim çıkarıldı. Çekilen filmlerle bebeğin ses tellerine oturan başka bir cisim olduğunu fark eden doktorlar tekrar müdahale ederek bebeğin boğazındaki yaklaşık 5 santimetrelik demir vidayı çıkardı.

KARDEŞİ OYUN SANMIŞ

Anne Hatice Özdemir, "Eşimle serada çalışıyorduk. 1,5 yaşındaki kardeşiyle arabada oynuyordu. Küçük kardeşi eline aldığı cisimleri bebeğin ağzına ve burnuna sokmuş. Eve geldiğimde bebeğin ağzından kan geldiğini gördüm. Hemen hastaneye kaldırdık. Doktorlar ameliyatta plastik bir cisim ile sonrada demir bir vida çıkardı. 16 gündür hastanedeyiz" dedi.

ÇOK NADİR GÖRÜLEN DURUM
Operasyonu gerçekleştiren Çocuk Doktoru İlknur Tolunay ise çok ender görülen bir vaka olduğunu belirterek, "2 yabancı madde çıktı. Hastaneye geldiklerinde ilk olarak siyah cismi çıkardık. Solunum sıkıntısı düzeldi. Birkaç dakika sonra akciğer filmini kontrol ettiğimizde bebek tekrar kötüleşti ve müdahale ettik. Bu defa da vidanın ses tellerine oturduğunu gördük ve çıkardık. Bir hafta boyunca solunum makinesinde kaldı" şeklinde konuştu. 16 gün süreyle hastanede kalan Yağmur bebek sağlıklı olarak taburcu edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne ihmali öldürüyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN