Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Badak: Akaydın Hoca halüsinasyon görüyor

Giriş Tarihi: 19.12.2013

Ak Parti Milletvekili Badak, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın ortaya attığı idiaların tamamıyla bir hayal ürünü olduğunu söyledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın yerel bir gazete yer alan iddialarına Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak'dan sert yanıt geldi. Akaydın'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ocak ayında kendisine yönelik operasyon düzenleneceği ve bundan Badak'ın bilgisi olduğu iddiasını yanıtlayan Sadık Badak, Başkan Akaydın'ın halüsinasyonlar gördüğünü söyledi.

KURNAZ İFTİRA

Mustafa Akaydın'ın iddia ettiği görüşmenin hiç olmadığını vurgulayan Antalya Milletvekili Badak, "Her tarafıyla 'çirkin, kurnazlık kokan' bir iftiradır. Ne bahsedilen gün, ne öncesinde, ne sonrasında, ne adı geçen yerde, ne de başka bir yerde, ne Sayın Başbakanımızla ne de başkasıyla böyle bir konuya ve konuşmaya şahit olmadım" dedi. Akaydın'ın fanatizmden beslendiğini ve iftirada bulunduğunu öne süren Badak, "Belediye Başkanının kirini, pisini başkalarının üzerine sıçratmaya çalışmakta olduğu görülüyor. Hatta; 'Oh böyle olsa da mağdur rolü yapsam' hevesinde olduğu da anlaşılıyor" diye konuştu.

KÖTÜ DÜŞÜNCE ÜRETİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın tüm yerel gelirlerine ilaveten, Maliye Bakanlığı'nın gönderdiği yaklaşık 1 milyar (eski rakamlarla bir katrilyon) lira ile kalıcı bir hizmet yapmadığını da vurgulayan Badak, "Kepez ve Muratpaşa ilçelerinin bulvarlarını açmadı. Raylı sistemi EXPO alanına kadar uzatmadı. Oysa projelerini tamamlayıp Ulaştırma Bakanlığı'na müracaat ederek yaptırabilirdi. Planları bile yaptırmadı. Sorumluluklarını yerine getirmedi. Halkımızın trafik çilesini arttırdı. EXPO 2016'da kent içi ulaşımını tamamen tehlikeye attı. 5 yıldır üretmediği hizmetler yerine 'Çirkin sözler, kötü düşünceler' üretiyor. Kendi korkularıyla halüsinasyonlar gördüğü anlaşılıyor" dedi. Başkan Mustafa Akaydın'ı iftirasını ispata, savcılık makamını da göreve davet eden Badak, "Gerçekler otel görevlilerinin ifadeleri ile iç ve dış mekân kamera kayıtlarıyla çok kolay ortaya çıkabilir" diye konuştu.

HOCA UCUZ SİYASET YAPIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın iddialarına bir tepki de Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse'den geldi. Köse, Akaydın'ın siyaset biçimini öğrendiklerini belirterek, "Ucuz siyaset yapıyor. Kendisine siyasi rant sağlamak için başbakanımızın ismini kullanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı kendisiyle uğraşıyormuş gibi bir izlenim vermeye çalışıyor. Bu sayın Akaydın'ın alışageldiğimiz icraatlarından bir tanesi. Hizmet yok, icraat yok, polemik yaratarak siyasi rant devşirmeye çalışıyor. Bütün programın içindeydik. Böyle bir konuşma ve böyle bir talimatın verilmesi, böyle bir buluşma söz konusu değil. Sayın Akaydın, olmayan şeyleri varmış gibi gösteriyor. Hayretler içinde kalıyoruz. Antalya'da siyasetin bu kadar ayağa düşürülmesi Antalyalılar adına talihsizlik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Badak: Akaydın Hoca halüsinasyon görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN