Güvenlik görevlileri 'eylem' hazırlığında

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin güvenlik görevlileri maaşlarını alabilmek için yine eylem yapacak. İşçiler sorunlarını Kemal Kılıçdaroğlu'ya anlatacak

Giriş Tarihi: 21.12.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı özel güvenlik görevlileri 80 gündür maaş alamadıkları için tekrar eylem hazırlıklarına başladı. Geçen ay içerisinde yine kalabalık bir grup halinde belediye binası önünde toplanan güvenlik görevlileri, maaşlarını alamadıkları için eylem yapmış ve binanın ana giriş kapısını kapatmıştı. Yapılan görüşmelerin ardından taşeron işçilerin 1 aylık maaşları hesaplarına yatırılmış ve eylem sona erdirilmişti. 20 Aralık tarihi itibariyle 80 günlük maaş alacakları biriken işçiler, düzensiz ödemeleri protesto etmek ve maaşlarını alabilmek için geniş kapsamlı bir eylem hazırlığına başladı.

AKAYDIN'DAN ALAMADIK

Büyükşehir yetkilileri ile günler süren toplantılar yaptıklarını ve henüz tatmin edici bir sonuç alamadıklarını belirten Tüm Özel Güvenlik ve Hizmet İşleri Sendikası Genel Başkanı Bolat Ankaralı, işçilerin 1 Ocak itibariyle 3 aylık maaş alacaklarının bulunacağını ve yeni yıla parasız gireceklerini ifade etti. Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan istediklerini alamadıklarını belirten Ankaralı, mağduriyetlerini bugün Antalya'ya gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na anlatacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlik görevlileri 'eylem' hazırlığında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN