Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gülen'in tefsiri başucu kitabım'

Yerel bir tv programına katılan Başkan Akaydın, Gülen'in 'Kur'an-ı Kerim tefsiri'ni belediyede okuduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 24.12.2013
CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın konuk olduğu bir televizyon programında, Fettullah Gülen'in Kur'an-ı Kerim tefsirini belediyede okuduğunu açıklaması kulislere bomba gibi düştü. Son dönemde iktidarla arası açılan Gülen'e övgüler yağdıran Akaydın'ın bu tutumu kulislerde 'seçim yatırımı' olarak yorumlandı. Gülen cemaatinin çok önemli insanlarından bir rektörün kendisini sık sık ziyaret ettiğini anlatan Akaydın, "Rektör bana kitaplarını getirir. Hocaefendi'nin Kur'an yorumunu da getirmiştir. Belediyede okuyorum. Hala okuyorum. Bunları aslında söylememem lazım. Okuyorum, tartışıyorum bunları. Farklı bir İslami yorum. Bilirler bilmezler, her görüşten okurum" şeklindeki konuşması Antalya siyaset gündeminin ana konusu oldu.

İMAR TEKLİFİNE GELİYORLAR
Cemaatçi olmadığını ancak birçok cemaat mensubuyla sık görüştüğünü söyleyen Akaydın, "Bunlar siyaset desteği için değildi. İmar tadilat teklifleri olabiliyor, nezaketen iftara davet ediyorlar. Ak partililerle katılıyorum. Siyasetçiyim nihayetinde. ABD'ye de ziyaretlerine gittim" diye konuştu.

SON DERECE ETKİLENDİM
Mart ayında ABD'de yapılan cemaatin en önemli ekonomik faaliyetlerini dünya çapında örgütleyen kuruluş TUSKON toplantısına katıldığını hatırlatan Akaydın, "Bana orada, 'Sizi çok seviyoruz, çok dürüst insansınız, kul hakkı yemiyorsunuz' diyenler oldu" şeklinde konuştu. ABD'ye 7 kişilik CHP heyeti ile gittiğini açıklayan Akaydın, "Son derece etkilendim. Gücü gördüm orada. Lobicilikte çok başarılılar. Türkiye lehine lobicilik yaptıkları kesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gülen'in tefsiri başucu kitabım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN