Türkiye'de bir ilk uygulama

Medical Park Antalyaspor altyapı ve futbol okulu sporcularına Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri haftada 2 gün Türkçe, İngilizce, fen bilgisi ve matematik dersleri veriyor

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Antalyaspor, altyapı ve futbol okulunda Türkiye'de ilk olan bir uygulamayı başlattı. Kırmızıbeyazlı kulübün Antalya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı ortak çalışmada futbol okulu ve altyapı takımlarındaki küçük sporculara haftada 2 gün dersler veriliyor. Kulüp binasında oluşturulan sınıflarda küçük sporcular Perşembe ve Cumartesi günleri Türkçe, İngilizce, fen bilgisi ve matematik derslerine giriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görevlendireceği pedagog ve psikolog da küçük sporculara eğitim verecek. Antalyaspor'un altyapısında ve futbol okulunda 550 sporcu bulunuyor.

KİTAP DAĞITTILAR

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Hasan Subaşı Tesisleri'ne gelerek sınıfları gezdi, yapılan çalışmayı inceledi. Gülay daha sonra Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ile birlikte küçük sporculara kitap hediye etti. Antalyaspor Altyapı Koordinatörü Şakir Filiz, "Spor yapan öğrencilerin okuldaki bazı dersleri aksayabiliyor. Biz, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile böyle bir çalışma başlatarak öğrencilerin zayıf oldukları dersleri burada telafi edeceğiz. İnşallah başlattığımız bu çalışma yakın gelecekte Antalyaspor Okulu'nun ilk adımları olur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de bir ilk uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN