Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'liler protesto için açlık grevine başlıyor

Giriş Tarihi: 25.12.2013

Erdal Öner'in CHP'nin Kepez Belediye Başkan adayı olması, partilileri isyan ettirdi. Bu durumu kabullenemeyen partililer, Öner'in adaylığını protesto etmek için bugün açlık grevine başlayacak

CHP'nin Kepez'de Erdal Öner'i Belediye Başkan adayı yapmasının yankıları artarak sürüyor. Adaylığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan Erdal Öner'in CHP içinde yarattığı depremin bilançosu giderek artıyor. Daha önce parti binası önüne çadır kurarak Öner'in aday gösterilecek olmasını protesto eden ve İl Başkanı Devrim Kök'ü istifaya çağıran partililer, Öner'in adaylığının kesinlik kazanmasının ardından daha geniş çaplı bir eylem hazırlığına başladı. Parti üyesi Burhan Demiröz önderliğinde kurulan Taban Hareketi Platformu üyesi 5 kişi, bugün CHP Kepez İlçe Başkanlığı önüne direniş çadırı kurarak, açlık grevine başlayacak.

PLATFORM KURDULAR

15 yıldır parti üyesi olduğunu belirten Burhan Demiröz, Ak Parti'den ihraç edilen Erdal Öner'in aday yapılmasını içlerine sindiremediklerini ve partinin çok kötü bir noktaya geldiğini söyledi. CHP'nin Kepez'de 4 tane aday adayı bulunduğunu hatırlatan Demiröz, ithal aday istemediklerini ve geçmişte bunun için bir eylem yaptıklarını belirterek şunları söyledi: "Biz o zaman bir eylem yapmıştık. İl Başkanı o zaman 'Benim partimin içerisine adım atmayan, benim partimin tozunu yutmayan insanların bu partiden aday olması imkansız' dedi. Sonra bizi bu hale getirdi. Bizi oyaladı en sonunda bunlar oldu. Bu gelişmelerden sonra biz 5 arkadaş eylem kararı aldık"

RESMEN KANDIRILDIK
Taban Hareketi Platformu adı altında Erdal Öner'e karşı kampanya başlattıklarını ifade eden Demiröz, İl Başkanı Devrim Kök tarafından kandırıldıklarını ifade etti. Kök'ün her fırsatta kendilerine Öner'in aday olmayacağını söylediğini aktaran Demiröz, "Bize '4 adaydan bir tanesi olacak' dedi. Baktık ki Öner oldu. Öner'in aday olacağı en başından bu yana belliydi. Başkan bize yalan söyleyerek bizlerin sesini bastırdı. Resmen kandırıldık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler protesto için açlık grevine başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN