Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de ortalık karmakarışık

Erdal Öner'in CHP'den Kepez adayı olmasının yarattığı karışıklık büyüyor. 4 delege Kepez İlçe Başkanlığı önünde açlık grevi başlattı

Giriş Tarihi: 26.12.2013
CHP yönetiminin yerel seçimlerden başarıyla çıkmak için parti dışından isimleri aday yapması, partililer ile yöneticileri karşı karşıya getirdi. Eski Ak Partili Erdal Öner'in CHP'den Kepez Belediye Başkan adayı olması parti içerisinde deprem etkisi yaratırken, alınan karara gösterilen tepkiler partiyi derinden sarsmaya devam ediyor.

HEDEFTE KÖK VAR
Öner' in adaylığı resmiyet kazanmadan eylemlere başlayan ve Öner'i partide istemediklerini net bir şekilde belirten Kepezliler, Öner'in aday yapılmasının ardından parti yönetimine büyük öfke duymaya başladı. Öfkenin merkezinde İl Başkanı Devrim Kök yer alırken, Öner'in aday yapılmasında en büyük katkının Kök tarafından sağlandığı ve Kök'ün Erdal Öner'i aday yapabilmek için tüm partilileri kandırdığı iddia ediliyor. Erdal Öner'in CHP'den Kepez Belediye Başkan adayı olmasına karşı çıkan CHP Kepez Delegeleri Burhan Demiröz, Akali Tunçbilek, Veli Acun ve İbrahim İbiş Karataş açlık grevine başladı. CHP Kepez İlçe Başkanlığı'nın bahçesine direniş çadırı kuran 4 partili, açlık grevinin yanı sıra imza kampanyası düzenleyerek, Öner'in adaylığının iptal edilmesini istedi.

24 SAAT NÖBET

Taban Hareketi Platformu adı altında açlık grevi başlatan ve Öner'in adaylığı iptal edilene kadar greve devam edeceklerini belirten delegeler, 24 saat çadırda kalacaklarını ve sonuç alıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini ifade etti. Direniş çadırı kuran 4 delege adına açıklama yapan Burhan Demiröz, "Dokuma'dan sabıkalı eski başkanın CHP'den aday olmaması gerekiyor. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya'da yaşanabilecek gerilimden habersiz olduğuna inanarak, geçtiğimiz günlerde Erdal Öner'i Kepez Belediye Başkan adayı olarak açıkladığına inanıyoruz. Her ne kadar CHP MYK'sından önerilen adaylığı geçmiş olsa da 5 Ocak günü toplanacak olan parti meclisinde kararın değişebileceğini düşünüyoruz" dedi.

BAĞIMSIZ ÇAĞRISI
CHP'nin Erdal Öner ile herhangi bir başarıya imza atmasının mümkün olmadığını belirten Özdemir, CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün tüm söylediklerinin boş çıktığını aktardı. Öner'in aday yapılmasını içlerine sindiremediklerini ifade eden Demiröz, "Partimize yakışır, karşı duruşlarımızla sonuna kadar sürdüreceğiz, eylemlerimize devam edeceğiz" diye konuştu. Aday adaylarına çağrıda bulunan Karataş, "Bağımsız aday olan bir aday adayını destekleriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de ortalık karmakarışık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN