Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patronlar seçimde kavga istemiyor

ATSO Başkanı Budak, iş dünyasının yerel seçimlerde kavga yerine projelerin yarıştığı bir dönem istediğini söyledi

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda, 29 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde iş dünyasının Antalya'da adaylar arısında kavga istemediği söyledi. Budak, "Antalya'da seçim propagandası yapan adaylara buradan sesleniyoruz: Antalya'da kavga istemiyoruz. Sorunlarla boğuşmak yerine projelerin yarıştığı bir yerel seçim istiyoruz" dedi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ

Antalya'daki hava kirliliğine de değinen Budak, kente 7 bin 500 kalorinin altında kömür gelmemesi, doğalgaz dağıtım hatlarının bir an önce tamamlanması gerektiğini anlattı. Budak, "Güzel havalarda bile camlarımızı kapatıp oturuyoruz, evlerimizi havalandıramıyoruz, çünkü içerisi dışarıdan daha temiz. Doğalgaza mutlaka destek verilmesi lazım, doğalgaz tamamlanana kadar da elektriğe destek verilmesi gerekiyor" diye konuştu.

IŞIKLANDIRMA LAZIM

ATSO tarafından ihracatlık domateste başlatılan 'Product of Antalya' logosuyla ilgili de bilgi veren Budak, bunun zamanla tüm ihraç ürünlerine konulacağını bildirdi. Türkiye'de yılbaşını en sönük geçiren şehirlerden birinin Antalya olduğunu belirten Budak, şehrin ışıklandırılması gerektiğini belirterek, "Hiç olmazsa Antalya'ya gelen turistlerimiz için kenti ışıklandırmalıyız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronlar seçimde kavga istemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN