Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukur ölüme yol açacak

Giriş Tarihi: 27.12.2013
ALİ TAYLAN (ESNAF)
Kızılsaray Mahallesi Dolaplıdere Caddesi'nde açılan çukur birisinin ölümüne neden olacak. Bunun için 112 Acil'den başlayarak tüm gerekli numaraları aradım. Büyükşehir zabıta da dahil kurumdan kuruma yönlendirildim. Ben hizmet için devleti arıyorum ama devlet beni kurumdan kuruma yönlendiriyor. 48 saat oldu ama nihai bir çözüm üretilemedi.

MUHATAP BULAMADIK

Buradan geçen özürlü kardeşlerimiz var, direklerin elektriği kesik, her an bu çukura düşebilirler. Biz aramadık kurum bırakmadık. Herkes suçu birbirinin üstüne atıyor. Ama televizyonlara bakacak olursak, sürekli hizmet verdiklerini söylüyorlar. Lakin 48 saattir şu çukuru kapattıramadık. Buraya bir an önce gerekli kurumlar tarafından müdahale edilmesini istiyoruz.

BAŞAK KUBUK (RADYOCU)
Rezillik dizboyu oldu
Cumhuriyet Meydanı yakınında bulunan pavyonların sabaha kadar açık kalması, burada yaşayan halka çok büyük sıkıntılar yaşatıyor. Sabah saatlerinde sokaklarda sarhoşlar ve hayat kadınları oluyor. Hemen her gün bir kavga yaşanıyor. Sabah çocuğumu okula gönderirken, gözümü kapatmam gerekiyor. Valilik gibi bir kurumun hemen yan tarafında bu tür rezilliklerin yaşanıyor olması büyük bir utanç. Bu rezilliğe son verilmeli.

HACER ÖZDEMİR (EV KADINI)
Ulaşım sorunu çözümlenmeli
Ulaşım sorunumuz var. Gitmek istediğimiz yere dolmuşlar ya da otobüsler çok az gidiyor. Kırcami tarafından şehrin muhtelif noktalarına gelmek istediğimizde birçok sorun yaşıyoruz. Güllük ve Milli Egemenlik Caddesi'ne gelen toplu ulaşım aracı yok. Buraya en yakın duraklarda inip uzun bir yol yürüyoruz. Kış şartlarında çok zor oluyor. Parklarda kendimizi güvende hissetmiyoruz. Tiner ve alkol alan kişilerden geçilmiyor. Buralara gitmeye korkuyoruz.

HALİL KAYA (MAĞAZA SAHİBİ)
Otopark büyük dert
Dükkanlarımızın önüne Cuma Pazarı'na gelen vatandaşlar araçlarını park ediyor. Eşya indireceğimiz zaman arabayı koyacak yer bulamıyoruz. Uyardığımız zaman da hakarete varan sözler duyuyoruz ve tehdit ediliyoruz. Trafik Polisleri konuya çok duyarlı olmuyorlar. Buradaki esnafın tamamı gelişi güzel parklar yüzünden sıkıntı yaşıyor.

SEMRA COŞKUN (G.UZMANI)
Ulaşım için yeni sistem
Şehir içi ulaşımda büyük problemler var. Gitmek istediğimiz yere zor ulaşıyoruz. Birçok noktaya iki vasıta değiştirerek gitmek gerekiyor. Şehir içi ulaşımının yeniden yapılandırılması gerekiyor. Antalya gibi bir şehirde bu tür zorluklar yaşamak çok üzücü. Yerel yönetimlerin ulaşım sorununa bir an önce el atıp, vatandaşların daha sağlıklı yolculuk etmelerini sağlamaları gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukur ölüme yol açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN