Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den altın çağ vaadi

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, seçim startını verdi. Kepez'de partililer ile bir araya gelen Türel, Antalya'ya altın bir çağ yaşatmayı vaat etti

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, seçim kampanyasının startını Kepez'den verdi. Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilk kez seçmenleriyle buluşan Türel, beraberindeki çok sayıda bakan ve milletvekili ile Antalya'ya adeta çıkarma yaptı. Ak Parti İl Başkanlığı tarafından Kepez Arena Spor Salonu'nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'nda partililere seslenen Türel'e, AB Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Gümüş, Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, Sadık Badak, Vecdi Gönül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse eşlik etti.

EL ELE GELDİLER

Beraberindeki heyet ile birlikte Aday Tanıtım Toplantısı için Ankara'dan Antalya'ya gelen Türel'i partililer havalimanında karşıladı. Havalimanından toplantının düzenleneceği salona uzun bir araç konvoyu eşliğinde giden Türel, Kepez Arena Spor Salonu'nda yaklaşık 5 bin kişiye seslendi. Türel salona, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile el ele girdi. 'Başkan Türel' sloganları ile kürsüye gelen Menderes Türel, hala ilk günkü heyecanı taşıdığını ve kutlu bir yolculuğa çıktığını söyledi. 30 Mart'ta kazananın Menderes Türel ile birlikte Antalya'nın olacağını söyleyen Türel, "Benim için makam ve mevki önemli değil. 28 Mart 2004 tarihinde sizlere belediye başkanı olarak hizmet etme şansını bulduk. 3'üncü kez bu göreve talibim ama ben o zamanki Türel değilim. Aradan 10 yıl geçti. Deneyimlerimiz ve bilgimiz arttı. İnşallah Antalya'ya ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Artık Antalya ekibi olarak çok daha güçlüyüz. Şimdi Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte, milletvekillerimiz ile birlikte Antalya'ya altın bir çağ yaşatacağız" dedi.

ANTALYA'NIN EVLADIYIM

En önemli mücadelesinin Antalya'ya hizmet etmek olduğunu aktaran Türel, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bir başka mücadelemiz ise Antalya'dır. Bir Antalya evladı olarak bu şehri daha ileriye götürmektir. Biz göreve gelmeden önce birikmiş sorunlar vardı. 2004-2009 arasında gece gündüz hizmet ettik. O kadar çok proje ve hizmet ürettik ki zaman zaman biz bile sayamadık. Her türlü alanda çok büyük bir hamle yaptık."

ENKAZ EDEBİYATI

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir zaman borçsuz bir belediye olmadığını söyleyen Türel, hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadığını belirtip, şunları söyledi: "Seçim sürecimizi son 1 haftasında hakkımızda asılsız iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar ile ilgili her türlü belgeye şu an ulaşılabilir. Ben de bu iddialarda bulunanların ve iddiaların peşinde olacağım. Antalya kazansın ben kaybedeyim dedim ama bu son 5 yıllık süreçte 15 yıl kaybetti. Antalya 2009 seçiminde yalanlarla kandırıldı. Güneş enerjisi dediler sonra bu hükümetin görevi dediler. 100 bin kişiye iş dediler, o sondaki sıfırı kim koymuş dediler. Antalya Ankara'dan zengin diyenler borç çok, para yok diye halkı kandırdılar. Halka yalan söylediler. O borçları sen ödemedin, ödemeyeceksin. Ben hem 250 milyon borç ödedim hem de yatırım yaptım. Ben 300 milyon borç bıraktım ama yalanlarla halkı kandırdılar. 28 yılda ödenecek borcu 5 yılda ödenecek gibi gösterdiler. Bunun arkasına nasıl sığ��nırsınız sizin Allah korkunuz da mı yok? Bugün tramvayın borcunu söyleyenler oradan ne kadar kazandıklarını neden söylemiyorlar. 5 yıl boyunca bizim yaptığımız sermayeleri ile yaşadılar. Antalya ile çalışacaklarıma siyaset ile uğraştılar. Hükümete ve Başbakana laf yetiştirdiler. Çünkü onlar bu makamları atlama taşı olarak gördüler. Ankara'ya gitmek için araç olarak kullandılar. Ama biz Antalya sevdasına Ankara'yı bırakıp geldik. EXPO tamamen bizim gayretlerimiz ile Antalya'ya geldi."

SAHİP ÇIKIYORUZ

Yeniden aday olmasının nedenlerini sıralayan Türel, Antalya aşığı olduğunu ve hizmet için yeniden aday olduğunu söyledi. Türel sözlerini şu şekilde noktaladı: "Ata mirasına sahip çıkmak için yeniden adayım. Antalya'yı geleceğe götürmek için yeniden adayım. Allah'tan tek dileğim ve tek derdim Antalya'ya hizmet etmektir. Bu seçime siyaset için değil Antalya bir 5 yıl daha kaybetmesin diye giriyorum. Antalya'nın hayat standardını yükseltecek projeleri hemen hayata geçireceğiz. Gelin 30 Mart'ta Antalya'ya yeni bir sayfa açalım."

İFTİRA ATTILAR

Rakiplerini attıkları iftiralar nedeniyle yüzsüzlükle suçlayan Türel, Prof. Dr. Ömer Özkan'a seslenerek, söz konusu kişilere yüz nakli yapmasını fakat yapılan naklin bile bir işe yaramayacağını söyledi. AKSAV ile ilgili iddialara da yanıt veren Türel, şu şekilde konuştu: "Sayın Akaydın ben görevi devir ettikten sonra AKSAV'ın başına siz geçtiniz. İlk olarak ne yaptınız. Türel döneminde yapılan harcamaları ibra ettin. Sorun yok dedin. Ama sonra tetikçilerinle çıktın yolsuzluk var dedin. Eğer öyleyse bunları niye onayladın. Eğer burada yolsuzluk varsa bunları onayladığın için baş suçlu sensin. Sen önce devlete ödettiğin haksız trilyonları kimin cebine indirdin onun hesabını ver. Bugün Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin başında yolsuzluktan ağır ceza mahkemesinde yargılanan bir belediye başkanı var bunu biliyor musunuz?"

Mevlüt Çavuşoğlu
(Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci)

Sizlerin güveniyle Antalya'nın güneşini dünyaya taşıdık. Bu salona nasıl Sayın Türel'e el ele geldiysek seçim çalışmaları süresince de el ele olacağız. Antalya'nın 5 yıllık fetret devrine son vermesi gerekiyor. Antalya'nın hizmet yolundaki kaptanlığını ancak Menderes Türel yapabilir.

ÖmerÇelik
(Kültür ve Turizm Bakanı)

Antalya'da nerede bir eser varsa bunların hepsi Menderes Türel döneminde yapılmış eserlerdir. Antalya'da Türel döneminin ardından taş üstüne taş konmamıştır. Önümüzde 90 gün var. Seçimler Türkiye'nin bekası meselesidir. O sebeple bu salondaki her kardeşimin bıkmadan usanmadan mücadele etmesi gerekir.

Mehmet Ali Şahin
(Karabük Milletvekili)

Tüm belediye başkanlarının başında olan birinin belediye başkanı olma isteği ancak hizmet aşkı ile ifade edilebilir. CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Bey'in adı geçince benim aklıma sadece bira festivali geliyor. Çünkü Antalya'ya kazandırdığı başka bir eser yok.

Egemen Bağış
(İstanbul Milletvekili)

Antalya son 5 yılda hizmete susadı. Sayın Menderes Türel'in başkanlık dönemini de biliyorsunuz, son 5 yılda yaşanan sıkıntıları da biliyorsunuz. İnşallah Menderes kardeşim yeniden Antalya'ya belediye başkanı olacak ve bu sıkıntılar bitecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den altın çağ vaadi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN