Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB'den 3.8 milyon euro kaynak geldi

Giriş Tarihi: 30.12.2013

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Valiliği'ni ziyaretinde toplam 32 projede AB fonlarından Antalya'ya 3.8 milyon euro kaynak aktarıldığını söyledi

Antalya Valiliği'ni ziyaret eden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk tarafından karşılandı. Valilik ziyaret defterini imzaladıktan sonra açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, 11yıldır Antalya'yı onurla temsil ettiğini belirterek "11 yıldır onurla temsil ettiğimiz Antalyamızı AB Bakanı olarak ilk resmi ziyaretimi yapmaktan onur duyuyorum. Antalya Türkiye'nin önemli kentlerinden birisidir" dedi. Antalya'nın dünyaya açılan bir pencere olması için elinden gelen çabayı gösterdiğini belirten Çavuşoğlu var olan sorunların çözümü içinde işbirliği içinde olacaklarının altını çizdi.

ANTALYA İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Kabinedeki bir Antalyalı olarak Antalya'nın AB Bakanlığıyla işbirliği içinde daha iyi yerlere geleceğini de ifade eden Çavuşoğlu, "Antalya'nın var olan sorunlarının çözülmesinde iş birliği içinde olacağız. Artık kabinenin içinde icranın içinde olan bir Antalyalı olarak en büyük çabayı göstereceğim. Bakanlığımın Antalya'ya olan ilgili benden önceki dönemde de vardı. Antalya AB Bakanlığıyla işbirliği konusunda önde gelen bir ilimizdir. Bugüne kadar AB fonlarından 32 projeye 3.8 milyon euro kaynak aktarılmıştır. Burada sadece bakanlığımızın Antalya'ya ilgisi yetmez Antalya'nın da karşılık vermesi gerekir. Antalya başarılı kaynaklardan faydalanmıştır. Bundan sonraki projelerde de ortak çalışmayı ümit ederiz" dedi. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk de AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun valiliği ziyaretlerinden dolayı onur duyduklarını belirterek "Hızlı bir şekilde çalışmalarımızı yürütmek için bize yardımcı olacağınızı ve destekleyeceğinizi düşünüyoruz. Antalya'nın Cumhuriyet tarihi boyunca beşinci bakanı olmak mutluluk verici. Avrupa Birliği anlamında valiliğimizde gerçek anlamda bakanlığımızla iş birliği içinde çalışıyor. Hala devam eden projelerimiz de var. Bunlarla ilgili olarak inşallah daha fazla imkan elde ederiz" diye konuştu. AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu'nun konuşmasının ardından Antalya Valisi Sebahattin Öztürk tarafından ziyaretin anısına Bakan Çavuşoğlu'na bir plaket verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'den 3.8 milyon euro kaynak geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN