Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de işçi ayrıcalıklı

Belediyede kadrolu işçi ve teşeron firmalarda çalışan işçilerin maaşlarının gününde ödendiğini söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, işçilere hakettiğini ödediklerini belirtti

Giriş Tarihi: 2.1.2014
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Zabıta Müdürlüğü ve belediyenin özel güvenlik personeli ile Osman Gazi Semt Konağı'nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya, Zabıta Müdürü Osman Yılmaz, birim müdürleri ile zabıta müdürlüğü ve belediyenin özel güvenlik çalışanları katıldı.

HAKETTİĞİNİ ALIYOR

Başkan Tütüncü son 4.5 yılda çalışanlarla güzel günler geçirdiklerini, çok önemli hizmetlerin altına beraber imza attıklarını ifade ederek, "Elbette ki bu hizmetleri yaparken, mesai arkadaşlarımızla birlikte ve beraber olmamız çok önemliydi" dedi. 2009 yılında görevi devraldıktan sonra bütün çalışanların haklarına ve hukuklarına azami suretle riayet etmeye gayret gösterdiklerini ve göstermeye de devam ettiklerini vurgulayan Başkan Tütüncü, "Bir çalışanın çalıştığı kurumdan en önemli beklentisi alacağını yani hak ettiği mesaisinin karşılığı olan ücretini, değerinde ve zamanında almasıdır. Bu konuda bizim üç çeşit çalışanımız var. Memurlarımız, işçilerimiz ve taşeron işçilerimiz yani burada hizmet yapan özel güvenlik görevlisi olarak çalışan arkadaşlarımız" dedi.

SDS ÖNEMLİ OLDU

Memurlara en yüksek Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) ödemesinin kendi dönemlerinde yapıldığını dile getiren Başkan Tütüncü, "Şimdi memurumuzun aldığı SDS 1100 lira. Dolayısıyla maaşını alıyor ve artı 1100 lira da bunun üzerine SDS alıyor. Bu çok önemli bir nokta" diye konuştu.

HERKESE GÜNÜNDE ÖDEME

Belediyenin kadrolu işçilerine şu an itibariyle ücret borcu, fazla mesai borcu, özendirme ve ikramiye borcu bulunmadığını belirten Başkan Tütüncü, taşeron şirket çalışanların maaşlarının da gününde ödendiğini kaydetti. Başkan Tütüncü, "Bazı belediyelerde çalışan taşeron şirket işçileri maaşlarına kavuşamıyorlar. Bizim geldiğimiz noktada taşeron şirket çalışanlarımız, maaşlarını günü gününe hatta gününden de önce almakta" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de işçi ayrıcalıklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN