Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fahri müfettişler kazaları önlüyor

Fahri trafik müfettişlerinin katıldığı bir toplantı yapan Antalya Emniyet Müdürlüğü, kaza oranlarında önemli bir azalma yaşandığını açıkladı

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Antalya'da Fahri Trafik Müfettişleri ile birlikte trafik kaza oranlarını alt seviyelere çekerek güvenli bir trafik ortamı oluşturmayı hedefleyen Antalya Emniyet Müdürlüğü, 313 fahri trafik müfettişinin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Dündar Özbayrak, fahri trafik müfettişlerinin tutanak sayılarında önemli artış olduğunu, bundan sonra trafik kazalarının fazla olduğu bölgelerde müfettişlerin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile organize çalışma yapmalarının yararlı olacağını vurguladı.

MÜFETTİŞ SAYISI AZ

Toplantıda fahri trafik müfettişi sayısının nüfusa göre binde 2 olması gerektiği vurgulandı. Buna göre Antalya'daki 834 bin 111 tescilli araca karşılık bin 668 olması gerekirken, bin 299 kişinin hizmet verdiği açıklandı. Her yıl Antalya'ya 40 bin araç girişi olduğu halde, fahri trafik müfettişlerinin de polise verdiği destekle birlikte kazalarda azalmalar olduğunun altı çizildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fahri müfettişler kazaları önlüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN