Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 yılda 85 can kurtardılar

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye Birimi, 2013'te 28 operasyona katıllıp 53 can kurtardı. Operasyonlarda 2 kişi de ölü olarak bulundu

Giriş Tarihi: 6.1.2014
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 3 yıl önce kurulan AKUT birimi, gerçekleştirdiği operasyonlarla Fethiyelilerin güvenini kazandı. AKUT'un Türkiye genelindeki 25'inci birimi olan Fethiye Birimi, Fethiye başta olmak üzere Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ve Kaş'a kadar olan alanda hizmet veriyor. AKUT Fethiye Birimi, kurulduğu 2010 yılından bugüne kadar 67operasyona katıldı. Neredeyse ayda 2 kurtarma operasyonuna katılan AKUT Fethiye Birimi, bu operasyonlarda 85 can kurtardı. AKUT Operasyon Sorumlusu Ersin Gür, gerçekleştirdikleri operasyonlarda kurtarılan her bir canın kendilerini motive ettiğini söyledi. Gür, "Bu operasyonlarda 2 kişiyi de ölü olarak kurtarma işlemini gerçekleştirdik. Bu arada 2 adet keçiyi de kurtardık" dedi.

AKUT Fethiye Birimi Yetkilisi Sadi Çidem de, AKUT olarak kurtarma operasyonlarının yanında sosyal sorumluluk projelerini de yürüttüklerini açıkladı. 2013 yılında ilçe merkezinde ve beldelerde yaklaşık 7 bin öğrenciye deprem konulu seminerler düzenlediklerini aktaran Çidem, 2014 yılında bu seminerleri köy okullarına yayacaklarını , geçen yıl fakir köy okullarının tespit edilerek çocuk ve yetişkinler için 2. el giyim eşyası ve oyuncak toplama kampanyası düzenlediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 yılda 85 can kurtardılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN