Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'lilerin kavgası

Giriş Tarihi: 6.1.2014

Birinci derece doğal sit alanı içerisinde kalan parselde yapılmak istenen plan tadilatı Muratpaşa Meclisi'nde CHP'lileri birbirine düşürdü. Tadilata Ak Parti ve MHP grubu üyeleride karşı çıktı

Muratpaşa Meclisi Ocak ayı toplantısı sert tartışmalara sahne oldu. Cender Otel karşısında bulunan birinci derece sit alanı içerisindeki 64 ada 2 parselde yapılmak istenen değişiklik mecliste uzun süre tartışıldı. CHP gurubunun çoğunluğu değişikliğe onay verirken Figen Çalıkuşu ve Cem Balkan, grubun aldığı kararı eleştirerek karşı çıktı.

KARŞILIKLI MUHALEFET

Lara birinci derede sit alanı içerisinde yer alan 64 ada ve 02 parselin park alanı konumundan çıkartılıp, günü birlik alana çevrilmesini ön gören gündem maddesi Muratpaşa Meclisi'ni karıştırdı. CHP grubunun büyük bir çoğunluğu karara evet derken, CHP'li meclis üyeleri Figen Çalıkuşu ve Cem Balkan parti grubunun aldığı kararı eleştirdi. Ak Parti ve MHP grubu da alanın park alanı olarak kalmasını istedi. Sert eleştirilere maruz kalan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, gündem maddesinin geri çekilmesini teklif ederek, meclisin onayına sundu.

TİCARET GİRECEK

Teklifin alanda bulunan metruk binanın yerine yenisinin yapılmasına imkan sağlanmasına da karşı çıkan Ak Parti, MHP grubu ile CHP'li Çalıkuşu ve Balkan, bu binanın ruhsatının iptal edildiğini hatırlatarak, binanın kaçak duruma düştüğünü ve yıkılması gerektiğini savundu. Balkan ayrıca bölgenin geçmişi ile ilgili detaylı bir açıklama yaparak şunları söyledi: "Orası park alanıyken biz dönüyoruz günü birlik alana çeviriyoruz. Park alanı insanların gidip geldiği yerlerdir, günü birlik denince içine muhtemelen biraz ticaret girecektir. Sonra nasıl tutacağız orayı günü birliğe çevirdikten sonra."

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Alan üzerinde iki mahkeme kararı olduğunu hatırlatan Figen Çalıkuşu, plan tadilatı ile hukuk kurallarının ihlal edileceğini belirterek, "Hukuk ve siyaset ayrı düşmesin" diyerek Evcilmen'e uyarıda bulundu. Ak Parti ve MHP'nin de karşı çıktığı gündem maddesi Evcilmen'in önerisi ile geri çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilerin kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN