Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Naras Barajı sona yaklaştı

Giriş Tarihi: 6.1.2014
Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü, Antalya'da inşa ettiği Naras Barajı'nda sona yaklaştı. İnşaatında yüzde 90 seviyesine ulaşılan baraj yapımı, sözleşmeye göre 23 Mayıs 2014'te bitecek olmasına rağmen işin taahhüt edilen tarihten daha önce tamamlanabilmesi için hızla devam ediyor.

DOLGU BİTMEK ÜZERE

Yaz aylarında Akdeniz bölgesindeki yüksek sıcaklıklar sebebiyle gündüz saatlerinde üretime ara verilme zorunluluğu gibi inşaat sürecinde yaşanan aksaklıklara rağmen, 2013 yılı sonuna kadar toplam 440 bin m3 dolgunun 403 bin m3 ü tamamlanarak, baraj inşaatında 2013 yılı sonu itibariyle yüzde 90 oranında gerçekleşme sağlandı.

SULAMA YAPILACAK

Naras Barajı Sulama projesinin tamamlanarak hayata geçirilmesiyle toplam 71 bin dekar tarım arazisi sulanacak. Yaklaşık 27 milyon yatırım bedeline sahip barajın sulama projesinin devreye alınmasıyla çiftçilerin gelirleri artacak. Baraj inşaatının tamamlanmasıyla sulama alanına kademeli olarak su verilecek. Sulama projesinin tamamı ise 5 Mayıs 2015 tarihinde tamamlanacak. Naras Barajı sulamanın yanında meydana gelen taşkın zararlarını da önleyecek. Barajın tamamlanmasıyla Manavgat'ta meydana gelen taşkınların önüne set çekilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Naras Barajı sona yaklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN