Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeyrek asırda 10 kat büyüdü

Giriş Tarihi: 7.1.2014
Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı, ilk yapıldığı yıldan bu yana 10 kat büyüdü. Fuar bu yıl 25'inci kez 22-25 Ocak'ta Anfaş'ta düzenleniyor. Geçen yıl 2.5 milyar dolar iş hacmi yarattığı tahmin edilen fuarın ilki, 40 katılımcı firmayla 3 bin 500 metrekare alanda açılmıştı. Bu yıl 35 bin metrekare alanda düzenlenecek olan fuara 400 firma katılacak. Fuar katılımcılarının yüzde 70'inin eski katılımcı olduğunu vurgulayan Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, hem firma, hem de ziyaretçi anlamında gelenlerin tatminliğiyle giderek bu düzenlemenin büyüdüğünü söyledi.

FUARI TANITTILAR

Fuara ulusal ve uluslararası düzeydeki sektör katılımcılarının kimler olduğu ve fuar bünyesinde yapılacak aktivitelerin anlatıldığı fuarın tanıtım toplantısına, Mustafa Çalık ve yardımcısı Server Seçer, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, ATOB Başkan Yardımcısı Tolga Cömertoğlu, Otel Teknik Tesis Müdürleri ve Yöneticileri Federasyonu Başkanı Şaban Aydoğmuş katıldı.

ULUSLARARASI YATAK DÜZENLEME
Fuar bünyesinde yarışan aşçıların sürekli gündemde kalmasının ardından kendilerinin de yatak düzenleme yarışmalarıyla kendilerini fark ettirdiklerini belirten OTED Alanya Başkanı Hakan Yeni, "Hep aşçılar yer alıyordu bu fuarda. Neden kat hizmetleri de yarışmasın dedik. Yarışmamız çok beğenildi ve rağbet arttı. Bu yıl 25 otel ve 40 turizm okulu başvurunca, yarışmayı 2 güne yaymak zorunda kaldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeyrek asırda 10 kat büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN