Tangopera eseri yeniden sahnede

Giriş Tarihi: 8.1.2014

Efsanevi Latin dansı tangonun müzikal formda sunulduğu Tangopera Antalya Operası tarafından ilk kez gündüz saatlerinde sahneleyecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Kasım ayında dünya prömiyerini gerçekleştirdiği ve bugüne kadar kapalı gişe oynayan 'Tangopera' müzikalini yeni yılda tekrar sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Bestesi Serdar Yalçın'a, librettosu ise Murat Göksu'ya ait olan ve Uğur Seyrek tarafından sahneye konulan eser 11 Ocak Cumartesi günü saat: 15.00'te Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde izleyicilerin karşısına çıkacak. Müzikalde orkestra şefliğini Hakan Kalkan üstlenirken, dekor Çağda Çitkaya, kostüm Sevtaç Demirer imzasını taşıyor. Eserde koro şefi Mahir Seyrek, ışık tasarımı ise Mustafa Eski'ye ait.

HİKAYEYE TANGO KARIŞTI

Zamansız ve mekansız, kıpkırmızı bir aşk hikayesi olan Tangopera, bir kadın ve bir erkeğin öyküsünü anlatıyor. Aşkın, neşenin, baştan çıkarmanın, tangonun ve zamansızların hikayesi Tangopera'da Heyecan Ceylan Yakan 'Kadın', Atay Ergezen 'Garson', Taner Ölçen 'Patron', Onur Alpaslan 'Sarhoş', Esra Arslantürk 'Kadın Müşteri' ve Serap Demirhan, Özsu Yüksel, Sinem S. Baddal, Bilge Yılmaz, Emel Öziş, Selda Serdar 'Altı Vokalist' rollerinde sahne alırken sanatçılara ANTDOB Koro, Bale ve Orkestra'sı eşlik ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tangopera eseri yeniden sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN