Antalya'yı sokak sokak biliyorum

Antalya'nın yeni Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, SABAH Akdeniz'e konuştu: Antalya'yı sokak sokak biliyorum. Vatandaşın huzurunu sağlamak görevimiz

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Son Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam merkeze alınırken yeni Emniyet Müdürü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı görevini sürdüren Cemil Tonbul oldu. Antalyalıların yakından tanıdığı bir isim olan ve daha önce kentte yıllarca görev yapmış olan Tonbul'un en geç önümüzdeki hafta Pazartesi görevine başlayacağı kaydedildi.

ANTALYA AŞIĞI

Antalya'da görev yaparken ilçe emniyet müdürlüğünden İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine kadar yükselen Tonbul Antalya aşığı olarak biliniyor. Tonbul'un Antalya'da ününü arttıran olay ise 18 Ağustos 2007 tarihinde Atlasjet uçağının kaçırılmasında gösterdiği başarılı performans oldu. Tonbul Havalimanından Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı görevini sürdürdüğü sırada kimsenin burnunun kanamadığı operasyonda teröristleri ikna ederek teslim olmasını sağlamıştı.

IĞDIR'A GİTMİŞTİ

Cemil Tonbul, dünya tarafından izlenen başarılı kurtarma operasyonu ardından Iğdır Emniyet Müdürü olarak atanmıştı. Son olarak Özel Harekat Daire Başkanlığı görevini yürüten Tonbul, çok sevdiği Antalya'ya İl Emniyet Müdürü olarak geri döndü. Tombul atama kararnamesinin yayınlanmasının ardından, "Antalya'yı, ilçe ilçe, sokak sokak biliyorum. Vatandaşın huzur ve güvenini sağlamak bizim görevimiz. Onlar için 24 saat çalışmaya hazırım" diye konuştu. Tonbul aynı zamanda sıkı bir Trabzonspor taraftarı olarak da biliniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'yı sokak sokak biliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN