Türel küseceklere kapıyı işaret etti

Giriş Tarihi: 10.1.2014
Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Menderes Türel, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi ilçe belediyelerinin aday adayları ile bir araya geldi. Su Otel'de gerçekleşen Aday Adayı Değerlendirme Toplantısı'nda 19 ilçenin parti teşkilatları ve aday adayları ile birebir görüşmeler yapan Türel, adayların Ocak ayı sonlarına doğru belirleneceğini söyledi.

ÇOK ÖNEMLİ
Yerel seçimlerin büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Türel, "Aslında bir yerel seçim hiçbir zaman genel seçimden daha önemli değildir. Ancak bu yerel seçim, Türkiye'de ilk defa halkın seçeceği bir Cumhurbaşkanı seçiminden önce olunca, 2015 genel seçimlerinden 1 yıl önce olunca zamanlaması bakımından sonrasında gelen iki seçimden de değerli hale geliyor. Yerel seçimler, sonrasında gelen iki seçimin anahtarı konumunda olacak. Bu seçimlerde tökezleyen partinin toparlanma zamanı olmayacak" dedi. Ak Antalya Parti İl Başkanı Mustafa Köse, "Adaylarımız belli olduğunda hep beraber çalışmalarımızı birlikte yapmayı arzu ediyoruz" diye konuştu.

OCAK AYI SONUNDA

Türel, aday belirleme çalışmalarının Ocak sonuna kadar süreceğini belirterek aday gösterilmeyen aday adaylarının partiye küsmemesi gerektiğini, böyle bir tutum sergileyecek olanların hemen partiden ayrılmasını istedi. Üst Kurul çalışmaları hakkında bilgi veren Türel şunları söyledi: "Kötüleme siyaseti, çok açık söylüyorum kimsenin yararına değil, aksine zararınadır. Bu şekilde gelen her aday adayının yanına hemen bir eksi konuyor. Biz farklı bir partiyiz. Bu bir dava partisidir. Stresli ve sıkıntılı bir süreç olduğunu biliyorum. Yaşadığımız süreç programların değişmesine neden oluyor. Açıklamayı planladığımız aday adaylığı sürecinin Ocak ayı sonuna kadar süreceğini düşünüyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel küseceklere kapıyı işaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN