Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ turizm eğitiminde kalitesini tescillettirdi

Giriş Tarihi: 11.1.2014

AÜ Turizm Fakültesi BM Dünya Turizm Örgütü'nün turizm eğitiminde kaliteyi yakalayan turizm fakültelerine verdiği 'Ted Qual' belgesini almaya hak kazandı

Akdeniz Üniversitesi'nden iki, Boğaziçi Üniversitesi'nden ise bir bölüm, Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Turizm Örgütü'nün turizm eğitiminde kaliteyi yakalayan eğitim kurumlarına yer verdiği 'TedQual' belgesi almaya hak kazandı.

KATALOĞA GİRDİ

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu, Dünya Turizm Örgütü'nün turizm eğitim kurumları içinde belirlenen kalite standardını yakalayanlara, 'TedQual' belgesi verdiğini, bu üniversiteleri hazırlanan katalogla dünyaya tanıttığını kaydetti. Ted Qual belgesi verilmesinin ve katalogda yer almanın bir anlamda o fakülteleri eğitim kalitesi açısından 'ödüllendirmek' anlamına geldiğini vurgulayan Aksu, Türkiye'den Akdeniz Üniversitesi'nin iki, Boğaziçi Üniversitesi'nin ise bir programla TedQual belgesi almaya hak kazandığını açıkladı. Aksu, son yayınlanan TedQual kataloğunda 36 ülkeden 59 üniversitenin turizm fakültelerinin yer aldığını kaydetti.

SÜRDÜREBİLİRLİK
Prof. Dr. Aksu, TedQual kataloğunun belirli aralıklarla güncellendiğini, yeni döneminde katalogda yer almak isteyen fakültelerin kalite çıtalarını da sürekli yüksek tutmak zorunda olduğunu vurguladı. Aksu, kalite belgesi almak kadar sürdürmenin de önemli olduğuna dikkati çeken Aksu, kataloğa girmek için uzun inceleme süreçlerinden geçtiklerini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ turizm eğitiminde kalitesini tescillettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN