Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Butik ilçe' Demre

Giriş Tarihi: 11.1.2014
Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya'nın Demre ilçesinde incelemelerde bulundu. Vali Öztürk, ilk olarak Demre Kaymakamlığı'na geldi. Vali Öztürk'ü Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman karşıladı. İlçenin genel durumu ve ihtiyaçları hakkında Kaymakam Karaman'dan bilgi alan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, daire amirlerine hitaben yaptığı konuşmada Demre için 'Butik İlçe' tanımlaması yaptı.

TARIMA DEVAM EDİN
"Çözülemeyecek sorunlarınız yok" diyen Vali Öztürk, Antalya'nın turizm açısından ikinci yayılma alannının Demre istikametinde olacağı öngörüsünde bulundu. Uygun bir havaalanı yeri arandığına işaret eden Vali Öztürk, ulaşım sorunları çözüldüğü takdirde Demre'nin bahtının açık olduğunu dile getirdi. Her ne kadar turizm açısından geleceği olan bir ilçe de olsa 'tarımdan vazgeçmeyin' uyarısında bulunan Öztürk, belediyeden ve muhtarlardan sınırlı tarım topraklarının üzerinde tarım yapılmasına devam edilmesini istedi. Tarım ve turizm konularında en önemli sorunun katı atıklar olduğuna değinen Vali Öztürk, katı atıklar konusunda yapılan girişimlere destek verdi.

ÖĞRENCİ YURDU TEMELİ

Kaymakam Karaman'ın ilçeye bir turizm bürosu açılması talebini değerlendireceklerini belirten Vali Öztürk, 200 yataklı öğrenci yurdunun temelini attı. Antalya Valisi, Noel Baba Müzesi, Myra antik kenti, Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Enstitüsü, Yat Limanı inşaatını da gezdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Butik ilçe' Demre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN