Kaderine terk edildi

Giriş Tarihi: 14.1.2014

Sahip olduğu avantajlarla önemli kayak merkezlerinden biri olan ve turizme katkısı beklenen Erendağı kaderine terk edildi

Fethiye'de 14 yıl bekledikten sonra Ocak 2011'de açılışı yapılan Erendağı Kayak Merkezi bu kez de kaderine terk edildi. Temel köyünden itibaren Kayak Merkezi'ne giden yolun karla kaplı olması nedeniyle merkeze ulaşamayan ziyaretçiler bu duruma tepki gösterse de civar köylerde yaşayan vatandaşlar, tesisi işleten firmanın işi bıraktığını, bu yüzden kayak merkezinin kaderine terk edildiğini iddia etti.

KULANILAMIYOR

Kar tutma kapasitesi ve heyelan riskinin az olması sebebiyle Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında gösterilen 2 bin 863 metre rakımlı Erendağı Kayak Merkezi, 14 yıllık bir bekleyişin ardından 3 yıl önce büyük bir coşkuyla açılmıştı. Bölgedeki turizmi 12 aya yaymak için önemli bir yatırım olarak lanse edilen ve pek çok kişiye umut olan Kayak Merkezi'nin kullanılamaz hale gelmesi tepkileri yol açıyor.

FİRMA İŞ BIRAKTI

Edinilen bilgiye göre İl Özel İdaresi tarafından bir firmaya ihale edilen merkez, firmanın ekonomik darboğaza girmesinin ardından işletmeyi durdurma kararı alması ile kaderine terk edildi. Bölgedeki sosyal tesisin çatısının yanması sonucu ilgili firmanın çalınma riskine karşı eşyaları yedi emine teslim ettiği, başka bir girişimcinin de yatırıma yanaşmadığı iddia edildi.

TURİZM ÖLÜYOR
Merkezin kaderine terk edildiğinden habersiz günübirlik ziyarete gelen pek çok kişi ise yolun yarısından dönmek zorunda kalıyor. Yolun karla kaplı olmasına tepki gösteren vatandaşlar kayak merkezinin gereken sıçrayışı yapamamasından dolayı üzgün olduklarını ifade ediyor. 4 arkadaş birlikte kayak merkezine geldiklerini kaydeden Yusufcan Zor, yolun kapalı olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Kayak yapmaya gelen insanlar nasıl çıkacak buraya? Turizm ölüyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaderine terk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN