Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırcami'de bayram var

Giriş Tarihi: 14.1.2014

Kırcami bölgesinin uzun yıllardır yaşadığı sıkıntılar, Antalya Büyükşehir Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında sona erdi. Bölgeye ait 5 binlik nazım imar planı oy birliği ile kabul edildi

Kırcami bölgesinde yaşayan vatandaşların uzun süredir beklediği 5 binlik nazım imar planı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliği ile kabul edildi. Meclis Ocak ayı toplantısında Muratpaşa ilçesi Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami ve Alan mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir bölümünü kapsayan imar planı tüm partilerin 'evet' oyları ile kabul edildi.

İTİRAZ YAPILMASIN
İmar planını göre bölgede emsal 0.8 olarak belirlendi. Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılacak binlik uygulama planının ardından bölgedeki zayiatın yüzde 40 seviyelerinde olacağı belirtildi. Toplantıya, bölgede yaşayan çok sayıda vatandaş katılırken, imar planının kabul edilmesi vatandaşlar arasında büyük bir sevinçle karşılandı. İmar planını oybirliği ile kabul eden meclis, Kırcami konusunda hiçbir fikir ayrılığına düşmedi. Tüm partilerin temsilcileri ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, plana emek veren herkese teşekkür etti. Oylama öncesi söz alan meclis üyeleri plana itiraz edilmemesi konusunda hassasiyet gösterilmesini isterken, Evcilmen, planın tüm yasal zorunlulukları yerine getirecek ve bölgede yaşayan halkın beklentilerine cevap verecek bir yapıda olduğunu söyledi. Evcilmen ayrıca plana yapılacak bir itirazın 25 yıllık çalışmaları çöpe atacağını ve Kırcami'nin çok uzun yıllar daha beklemek zorunda kalacağını ifade etti.

10 DAKİKA ARA

Yaklaşık 25 yıldır yaşadıkları bölgenin imar planının yapılmasını bekleyen vatandaşlar, imar planının meclis tarafından kabul edilmesini büyük bir sevinç ile karşıladı. Meclis üyelerini alkış yağmuruna tutan Kırcamililer, sonuçtan büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Başkan Akaydın sevinç gösterileri nedeniyle 10 dakika ara verdi.

BİR AY ASKIDA KALACAK
Meclis'Ten geçen plan 1 ay askıda kalacak. Askı süresince plana herhangi bir itiraz yapılmazsa, binlik imar planını hazırlamak için Muratpaşa Belediyesi kapsamlı bir çalışma başlatacak. Oylama öncesi konuya değinen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya'nın tarihi günlerinden birini yaşadığını belirterek, şunları söyledi: "Plan Muratpaşa Meclisi'ne geldiği anda gerekli tüm çalışmalar, vakit kaybetmeden, hemen yapılmaya başlanacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırcami'de bayram var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN