Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evin içine çadır kurdu

Giriş Tarihi: 15.1.2014

Bucak'ta yaşayan Murat Ünlü, bacası çekmeyen evine ısınmak için elektrikli battaniye ve kartondan çadır kurdu

Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan Murat Ünlü (65), bacası çekmeyen evinin içine ısınmak amacıyla ahşap, elektrikli battaniye ve kartondan oluşan çadır kurdu. Ünlü, bacası çekmediği için soba kuramayınca soğuktan korunmak amacıyla evinin içine çadır kurarak ısınmaya karar verdi. 4 elektrikli battaniye ve kartondan oluşan yaklaşık 5 metrekare büyüklüğünde çadır kuran Ünlü, ısınma ihtiyacını bu şekilde gidermeye başladı.

25 DERECE SICAKIK
Ünlü, uzun süre uğraş vermesine rağmen çekmeyen bacasını onaramadığını söyledi. Bunun üzerine evine çadır kurarak ısınma fikrinin aklına geldiğini anlatan Ünlü, "Çadırda iki elektrikli battaniyeyi gündüz, iki battaniyeyi gece çalıştırıyorum. Evimin diğer bölümlerinde sıcaklık 4-5 derece olurken, çadırın içinde 25 derece civarında oluyor" dedi. Ünlü, evine kurduğu çadırı yaklaşık 500 liraya mal ettiğini anlattı. Ünlü, geçen ay 47 lira elektrik faturası ödediğini, bunun da uygun bir rakam olduğunu ifade etti.

GELEN ŞAŞIRIYOR
Ünlü, evine gelen misafirlerin çadırı gördükten sonra önce şaşırdıklarını, sonra alıştıklarını dile getirdi. Ünlü, geçen yıllarda da evin içinde soğuktan korunmak için benzer denemeler yaptığını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evin içine çadır kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN