Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abi ile kardeşi ölümü pas geçti

Antalya'da Hacı Bayram Havadar'ın kalbe giden 6 damarı açıldı. Ziyarete gelen kardeşinin de 3 damarının tıkalı olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Antalya'da Hacı Bayram Havadar ile ağabeyi İsmet Havadar, geçirdikleri by-pass ameliyatları ile sağlıklarına kavuştu. Hacı Bayram Havadar, evinde otururken kalbinde sıkışma hissetti.

6 DAMARA BY-PASS YAPILDI

Tetkiklerde kalbe giden 6 damarında tıkanıklık ve kalp kapağında sorun belirlenen Havadar'ın, akciğerinde de ödem tespit edildi. Kalp ve Damar Cerrahı Doç. Dr. Mustafa Emmiler tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile Havadar'ın kalbe giden 6 damarı açıldı, kalp kapakçığı değiştirildi. Ameliyatın ardından, kardeşini ziyarete gelen ağabeyi İsmet Havadar'ın da tetkikleri yapıldı ve onun da 3 damarında tıkanıklık ve ana damarında genişleme olduğu anlaşıldı. Ağabey Havadar da acil ameliyata alındı.

KONTROL ETTİRİN
Doç. Dr. Emmiler, iki kardeşin aynı günlerde büyük birer ameliyat geçirdiğini söyledi. Küçük kardeşin kendilerine neredeyse ölüm haliyle geldiğini anlatan Emmiler, "Havadar'ın ameliyatı açık kalp ameliyatı olmakla birlikte, birden fazla ameliyatın bir anda yapılması açısından riskliydi. Ameliyat olmaması durumunda her iki kardeş, çok yüksek hayati tehlikeyle yaşamlarına devam edebilirdi" dedi. Emmiler, "Ailenizde kalp hastası varsa mutlaka hastaneye başvurup kendinizi kontrol ettirin" uyarısında da bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abi ile kardeşi ölümü pas geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN