Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoca'ya 60 milyon borçlanma yetkisi

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Akaydın'a, 60 milyon lira borçlanma yetkisi verdi. Borçla işçi alacaklarının ödeneceği bildirildi

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a 2014 yılı için 60 milyon lira borçlanma yetkisi verdi. Büyükşehir Meclisi Ocak ayı devam toplantısında alınan karara CHP ve MHP grupları evet derken, Ak Parti grubu hayır oyu kullandı. Akaydın alacağı krediler ile belediye işçilerinin maaşlarını ödeyeceğini söyledi.

YÖNETMELİĞE AYKIRI

Mayıs ayı öncesinde borçlanma yetkisi istemesinin yönetmeliğe aykırı olduğunu belirten Ak Parti Grup Sözcü Vekili Yaşar Tabur, geçmiş yıllarda bu tür hatalar yapıldığını ve Sayıştay denetçisinin bu yanlış uygulama nedeniyle rapor hazırlandığını söyledi. Ak Parti Meclis Üyesi Remzi Sadi de seçimlere 2 ay gibi bir süre kala belediyenin borçlanma yetkisi istemesinin doğru olmadığını belirtti. Başkan Akaydın, alacakları krediler ile belediye işçilerinin borçlarının ödeneceğini belirterek "Ben dürüstçe projelerim var dedim ama buradaki en önemli proje belediyemin emekçilerine olan borçlarımın ödenmesidir. Geçmişte belediyenin taşeron işçilere fazlasıyla borcu vardı. Şu an sadece 15 günlük gecikmemiz var. Bu borçları kapatacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca'ya 60 milyon borçlanma yetkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN