Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bir Otele Bir Köy'e Bakan Eker desteği

Tarım Bakanı'nı ziyaret eden ATSO heyeti, yeni projelerine destek aldı

Giriş Tarihi: 17.1.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ve ATSO heyeti Ankara'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'i ziyaret etti. ATSO Geleneksel Ödül Töreni daveti vesilesi ile gerçekleşen ziyarette ATSO projeleri, sektörelkentsel sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

PROJELERİ ANLATTI

ATSO Başkanı Budak, Bakan Eker'e ATSO'nun son dönemde öne çıkan projelerinden; beş yıldızlı oteller ile köyleri buluşturan 'Bir Otele Bir Köy Projesi', Antalya domatesinin markalaşmasına yönelik geliştirilen 'Product of Antalya' projesi ile özellikle son dönemde Rusya'ya ihracatta yaşanan sıkıntılar konusunda bilgiler verdi. "Bir Otele Bir Köy" projesi ile köylerin ve iç bölgelerin de ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasının sağlanacağını belirten Budak, "Sosyal yönü nedeniyle büyük önem verdiğimiz bu projemizde otellerimiz, eşleştiği köylerin hem ürünlerini hem de insan kaynağını kullanacak. Şu anda otellerimizle köylerimizi eşleştirmek için çalışmalarımız sürüyor.

OTEL PROJESİNİ BEĞENDİ
Bakan Eker, Bir Otel Bir Köy Projesi'nden çok etkilendiğini ifade etti. "Bu proje Antalya turizminin geleceği" ifadesini kullanan Bakan Eker şöyle konuştu; "Şu anda dünyada ekoloji yükselen değer. Bu proje de 'Agro Turizm' ya da 'Ekolojik Turizm' konseptinde geliştirilebilir. Tatile gelen çocuklar at biner, dalından elma koparır, portakal toplar, pamuk hasadı yapar. Antalya turizmine yeni bir boyut, derinlik kazandırır. Köylerimiz ile turizm sektörü arasında profesyonel bir yakınlık ve işbirliğine kapı aralar. Bakanlık olarak biz de katkı koyalım. Bu işe hevesli otellerle pilot uygulamayı başlatalım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir Otele Bir Köy'e Bakan Eker desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN