Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devler için el birliği zorunlu

Giriş Tarihi: 17.1.2014

Titanic Otelleri Genel Koordinatörü Gökhan Özbatır, dünya markası kulüplerin Antalya'yı tercih etmesi için ele ele verilmesi gerektiğini söyledi

Liğlerde ilk yarıların sona ermesiyle birlikte Türkiye'den ve Avrupa'dan birçok takım Antalya'da kamplarını sürdürüyor. Titanic Otelleri Genel Koordinatörü Hakan Özbatır, Antalya'nın lig aralarında bir futbol turizmi şehri olduğunu vurguladı. Özbatır, "Avrupa olsun, Asya olsun buralardan pek çok futbol kulübü devre arasındaki kamp hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor. Bu yaklaşım 2003 senelerinde başladı. 10 senede de biz de Antalya'da turizm yapan otelciler olarak, pek çok kulübü ağırladık. Onlara kamp yaptırdık" dedi. Hakan Özbatır, futbol takımlarının Antalya'yı tercih etmesinin Ocak aylarında bile hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması sebebine bağlayarak, "18 derecelik bir havada dışarıda sohbet edebiliyoruz. Tesislerin yüksek kalitesi de ortada. Biz daha büyük takımları da ağırlamak istiyoruz. Sadece otelcilerin çalışması yetmiyor. Değişik organizasyonlar da olmalı. Antalya'nın futbol turizmindeki payını daha da artırmamız gerekiyor. Biz futbol turizmini 12 aya nasıl yayabiliriz düşüncesi içerisindeyiz" diye konuştu.

SAHANIN OLMASI ÖNEMLİ

Futbol takımlarının tesiste kalması için güzel bir saha yapmanın önemli olduğunu ifade eden Özbatır, "Futbol sahalarının alt yapısı son derece düzgün. Futbol takımları ilk defa gelecekse tesise geliyor. Beğenilen tesislerle fiyat teklifleri ortaya çıkarılıyor. Takımlar da bunu kabul edince, kamp dönemi için anlaştığı otelde konaklıyor. Tabi bir futbol takımı için futbol sahası, soyunma odası, üniformalarının yıkanması lazım. Toplantılarının yapılacağı toplantı salonları yapılması lazım. Bunların hepsi tesisin altyapısında olması lazım ki futbol takımını oteline almaya soyunsun insanlar" ifadelerini kullandı.

DÜNYA DEVLERİ GELMİYOR
Özbatır, futbol takımlarının Antalya'ya gelişinin çok büyük organizasyonlar sayesinde olabileceğini belirterek şunları söyledi: "Dünya markası futbol kulüpleri Antalya'yı çok fazla tercih etmiyor. Büyük organizasyonlar olmadığı için tercih edilmiyoruz. Onlar da çok büyük yatırım gerektiren, maliyet gerektiren unsurlar. Bir Barcelona olsun, M.United olsun, köklü İspanyol kulüpleri bu tarafı pek tercih etmiyorlar. Genelde Alman kulüpleri geliyor. Almanya'nın önde gelen kulüpleri de büyük organizasyonların olduğu ülkelere gidiyor. Onları buraya çekebilmemiz için bizim de büyük organizasyonlar yapmamız gerek. Ama bir otel bunu tek başına yapamaz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devler için el birliği zorunlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN