Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patates üreticisi dertli

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde üreticiler patatesteki yüksek fiyatlardan yakındı. Üreticiler aracı firmaların fiyatları yukarıya çektiğini ileri sü

Giriş Tarihi: 18.1.2014
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde üreticiler patatesteki yüksek fiyatlar nedeniyle dertli. Dar ve orta gelirlinin vazgeçilmez temel gıdası arasında yer alan patatesin kilo fiyatı her geçen gün artıyor. Patates fiyatlarındaki artış haberleri üreticiyi isyan ettirdi.

MEDYAYA SİTEM
Üreticiden çıkış fiyatı 75 kuruş olan patatesin pazarda 3 TL'ye satıldığını belirten Osman Kalfalar köyündeki üreticilerden Mehmet Uysal, "Son zamanlarda patates fiyatlarının 2 ile 3 TL arasında satıldığını öğrendik. Patatesin maliyeti 45-50 kuruş. Ben 50-60 kuruşa patates satarsam, para kazanırım. Yazın patatesleri toptan 70 kuruşa satarak para kazandık ancak biz geçen yıl üreticiler olarak patatesi dereye döktük. Ben kendim 50 ton patatesi dereye döktüm. Ben patatesi dereye dökerken bu televizyonlar neredeydi?" dedi.

ARACI YÜKSELTİYOR

Pazarda patates fiyatının 3 TL olduğunu söyleyen Uysal, "Ben toptan satarken 50-75 kuruşa arasında sattım. Arada çok fark var. Bu arada kazananlar kim? Bunları kim yükseltiyor? Vatandaş patatesi yükselteni bilmiyor. Diyorlar Patates 3 TL. Ben bu patatesi satarken 75 kuruşa sattım. Müstahsil 2.25 TL para kazanmış" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patates üreticisi dertli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN