Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2B bitti tapular geldi

Kepez ilçesinde 2-B sorununun çözümüyle şehirleşmeyi tavan yaptıracak yeni bir dönem başlıyor

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Kepez'de, 2-B probleminin çözümüyle şehirleşmeyi tavan yaptıracak yeni bir dönem başlıyor. Probleminin çözümüyle 2-B'nin olduğu mahallelerde imarlı parsellerde tapu verilebilir hale geldi. İlk olarak Erenköy, Esentepe ve Çamlıbel'de 1200 kişiye tapu verilecek. Kepez Belediyesi, kullanım kadastrolarının askıya çıktığı mahallelerde 2B alanları dışında kalan yerlerde tapulama çalışması başlattı. Bu kapsamda Çamlıbel, Erenköy ve Esentepe mahallelerinde 1200 gecekonduyla ilgili dosya toplandı. Dosya işlemi büyük oranda tamamlandı ve tahsis işlemi encümene havale edildi. Sözleşme aşamasından sonra tapu tahsisiyle alakalı 1200 kişiye tapu tahsisi için tebligat yapılacak.

DİĞER MAHALLELER
Üç mahallede tapu tahsis işlemlerinin bitmesinin ardından ise aynı işlem Fatih, Göçerler, Barış, Çankaya, Kazım Karabekir, Yavuz Selim ve Fevzi Çakmak mahallelerinde gerçekleştirilecek. Yine 2B'nin olduğu mahallelerde Hazine ve Vakıflara ait parsellerin tahsisi için de ilgili kurumlara talepte bulunuldu.

KEPEZ UÇUŞA GEÇİYOR

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2B'nin çözümüyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Şimdi tarihi bir takım adımlar atarak, mahallelerimizi imara uygun yapılaşma ile buluşturacağız. Mahallelerimiz, çok kısa bir süre sonra modern görünüme sahip olacak."

TOKİ YOK TAPU VAR
2B'nin çözüldüğü mahallelerde var olan imar planlarının uygulanacağının altını çizen Tütüncü, "2B'nin olduğu mahallelerin tamamında imar planları var. O bölgedeki yapılaşmadaki temel mantığımız, Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan ile Habibler, Sütçüler bölgesinde yaptığımız gibi vatandaşlarımıza arazilerini teslim ederek, kendi elleriyle kentsel yenilenmenin sağlanmasıdır. Vatandaşımız, TOKİ ile korkutulmaktadır. 2B'nin çözüldüğü mahallelerde toplu konutla alakalı planımız kesinlikle yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B bitti tapular geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN