Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nitelikli turist için adım atıldı

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Alaattin Özyürek, bölgeye nitelikli turist çekebilmek için Körfez ülkelerine yöneldiklerini söyledi. BAKA 2014 yılı mali destek programları kapsamında Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda proje bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KOORDİNE ÇALIŞMASI

BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özyürek, BAKA'nın sadece hibe veren kurum olmadığını, bölgenin ekonomik açıdan kalkınmasını sağlayacak çalışmalar da yaptığını kaydetti. BAKA olarak Antalya, Isparta ve Burdur'da hizmet verildiğini hatırlatan Özyürek, ekonomik kalkınma faaliyetlerini koordine ettiklerini bildirdi.

KÖRFEZ PAZARI

Bölgede özellikle turizmin çeşitlendirilmesi konusunda çalışma yaptıklarını ifade eden Özyürek, "Turist sayısı kadar niteliğe de önem göstermeliyiz. Bazen bir turist, yüzlerce turistten daha fazla döviz bırakabilir. Bunun için Körfez pazarına yöneldik. Nitelikli turistleri bölgemize çekmek ve esnafa daha fazla katkı sağlamak istiyoruz" diye konuştu. Özyürek, körfez ülkelerinden daha fazla turist çekebilmek için de önemli adımlar attıklarına değindi. BAKA Proje Yönetim Birimi Başkanı Sinan Mesuter de mali destek programı hakkında bilgi verip, 2012 yılında da 71 projenin 20'şer milyon lira desteklendiğini hatırlatıp desteğe devem edeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nitelikli turist için adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN