Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'de paralel CHP

Antalya CHP'de bir 'A Takımı' oluşturma girişiminde bulunulduğu ortaya çıktı. Partide tartışma yaratacak 'Büyükşehir'deki paralel yapılanma' İzmir Milletvekili Aksünger liderliğinde gerçekleşiyor

Giriş Tarihi: 21.1.2014
Antalya'da sosyal demokratlardan gizlenen ve siyaset dünyasını karıştıracak 'Büyükşehir'de A Takımı' oluşturma girişimi olduğu ortaya çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'Paralel CHP' yapılanmasının CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök'ün oluru alınarak başlatıldığı ileri sürüldü. Çalışmaya CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksgünger'in önderlik yaptığı ortaya çıktı.

KADROLAŞMA YAPACAK

Gizli yürütülerek oluşturulacak A Takımı'nın öncelikle Antalya Büyükşehir Belediyesi için yerel seçimlere kadar çalışma yapması seçim sonrasında da Büyükşehir'de siyaset üretmesi, kadrolaşmayı yapması ve belediye hizmetlerinin en verimli şekilde yapılmasını sağlayabilmek için mücadele etmesi ön görülüyor.

AKAYDIN'IN HABERİ VAR MI?

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, partililerin ve yerel seçimler öncesi hem adaylar hem de aday adaylarının görüşü alınmadan yürütüldüğü iddia edilen A Takımı'nın tümünün CHP'li olduğu, bu kadro ile CHP içinde de arzulanan, istenen değişim ve dönüşüme katkı sağlanacağı, oluşturulacak takımın birlikte hareket ettiğinde Antalya ve bölgede etkili olabileceği tezi ortaya atılıyor.

İŞTE GİZLENEN A TAKIMI
CHP İl Başkanı Kök'ün 'olur' verdiği iddia edilen çalışmaya göre A Takımı'nda şu isimler yer alacak: "CHP Eski Milletvekili Feridun Baloğlu, Kepez Belediye Başkan Aday Adayı Kubilay Döşeyen, Gazeteci Mehmet Talay, Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt, DSP eski Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahmut Çelik, CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Gazeteci Dursun Gündoğdu, CHP Muratpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Figen Çalıkuşu."

SIR GİBİ SAKLANIYOR

CHP'de sır gibi saklanan parti içindeki 'Paralel yapılanma' çalışmasında CHP İzmir Milletvekili Aksürger'in takımda yer alacak kişilerle ilgili ayrıntılı bilgiler istediği de belirlendi. Aksünger'in CHP Antalya Milletvekillerini yok sayarak böyle bir çalışmaya girmesi ise dikkat çekti. Çalışmanın CHP Antalya örgütünde nasıl karşılanacağı merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'de paralel CHP
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN