Vederson sevinci

Futbol oynayamayacağı ileri sürülen Vederson'un oynamasına engel bir durum olmadığı ifade edildi

Giriş Tarihi: 21.1.2014
Ülke gündeminde sıcak yerini koruyan şike davası ile ilgili Yargıtay tarafından açıklanan karara göre Gökçek Vederson'un 5 ay hapis cezası aldığı kesinleşmiş, Brezilya asıllı futbolcunun bu süre içinde bırakın futbol oynamayı, maçları bile seyretmesinin yasak olacağı ifade edilmişti. Ancak başarılı futbolcu önceki gün oynanan Galatasaray maçında forma giyerek sahada mücadelesini verdi. Genel görüş, Vederson'un son kez oynadığı şeklindeydi. Ancak durumun hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı.

KARAR BOZULDU

Futbol Federasyonu'nun "Biz daha önce yargılama yaptık ve dosyayı kapattık. Yargıtay'ın kararı bizi bağlamaz" açıklaması da Vederson'un bundan sonra da forma giyebileceğinin bir işareti olarak değerlendirildi. Vederson'un, 5 ay ceza aldığının bile kesin olmadığını söyleyen Başkan Gültekin Gencer, "Belirli isimlerin cezaları belli ancak Vederson gibi isimlerinki henüz net değil. Bazı avukatlar futbolcumuz ile ilgili cezanın tamamen bozulduğunu söylüyor" dedi.

PARAYA ÇEVRİLECEK

Vederson'un 5 ay hapis cezasının onanmasına rağmen bunun para cezasına çevrileceği, 1 gün cezaevinde yatıp çıkmasının cezasını çekeceği anlamına geleceği de ifade ediliyor. Yargıtay'ın Vederson ile ilgili kararının net olarak görülmesi ve tebliğ edilmesi gerektiği, bu futbolcu ile ilgili durumun ancak bu aşamadan sonra belli olacağı, yapılacak itirazlarla birlikte Vederson'un sezon sonuna kadar futbol oynamaya devam edebileceği de verilen bilgiler arasında.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vederson sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN