Dolmuşçular isyan etti

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Antalya'da bir grup dolmuş şoförü, araçlarına aldıkları reklamların ücretinin ödenmediği iddiasıyla reklam ajansının Konyaaltı Caddesi'ndeki merkezi önünde toplandı. Firma yetkilisiyle görüşmek isteyen şoförler ile ajans çalışanları arasında arbede çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri, yetkililer ve şoförlerle görüştü. Gruptakiler daha sonra sloganlar atarak eylemini sona erdirdi.

PARALAR ÖDENMEDİ

Grup adına basın açıklaması yapan dolmuş şoförü Cem Özipek, Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi yaklaşık 200 kişinin, araçlarının dışına reklam almaları için reklam ajansı ile bir yıllık sözleşme imzaladığını söyledi. Sözleşme gereği firmanın, araç başına bin 600 lirayı 4 taksitle ödemeyi taahhüt ettiğini kaydeden Özipek, firmanın ilk taksitinden sonra ödeme yapmadığını öne sürdü.

ÖDEMELERİ YAPTIK
Firma yetkilisi Olgun Matur ise Oda Başkanı Mehmet İnce'ye gerekli ödemeleri yaptıklarını ifade etti. İnce'nin bir yıldır kendilerinden çeşitli isteklerde bulunduğunu iddia eden Matur, "İnce 13 bin lira olan kredi kartı borcunun ödenmesini ve bir araba istedi. Biz bunları reddettik. Daha sonra bizden 4 daire almamızı istedi. İnce'ye 170 bin lira nakit, 120 bin lira da çek verdik. Esnafın paraları İnce tarafından ödenmemiş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolmuşçular isyan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN