Emniyet Müdürlüğü engelsiz hale geldi

Antalya genelinde Emniyet Müdürlüğü'ne ait hizmet binaları engelliler için elden geçirildi. Binalara engelli asansörü, kabartma zeminler ve braille alfabeli haritalar yerleştirildi

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Antalya'daki Emniyet Müdürlüğü'ne ait hizmet binaları görme ve bedensel engelli vatandaşlar için yenilendi. Engellilere kolayca hizmet vermek için binalara engelli asansörü, kabartma zemin ve Braille alfabeli harita yerleştirildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret eden Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Karadoğan yapılan hizmetlerin yerinde ve yararlı olduğunu belirtti.

YASA KAPSAMINDA YAPILDI

Engelliler hakkındaki kanun kapsamında, Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün fiziki şartlarının engelli erişimine uygun hale getirilebilmesi için yaptırılan asansör, rampa, engelli tuvaleti, yönlendirici kabartma zemin döşemeleri, yönlendirici yazı levhaları Antalya ve ilçe genelinde tüm emniyet hizmet binalarında tamamlanarak engelli vatandaşların hizmetine sunuldu.

TONBUL'U ZİYARET ETTİLER

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Karadoğan, beraberindeki iki görme engelliyle Antalya Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ziyaret ederek yapılan yenilikleri yerinde test etti. Kapı girişinden emniyet müdürü odasına kadar sorunsuz bir şekilde yardım almaksızın ulaşabilen engelli vatandaşlar yapılan hizmetin yerinde olduğunu kaydetti. Antalya Emniyet Müdürü Cengiz Tonbul engelli vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunabilmek ve binamızda rahatça hareket edebilmeleri için tüm hizmet binalarında iyileştirme yaptıklarını söyledi.

34 BİNA YENİLENDİ

Emniyet Müdürlüğü İnşaat Emlak İşleri Şube Müdürü Nedim Arıkan ise engelliler için yapılan çalışmaların yasanın çıkmasından itibaren hızlıca tamamladıklarını belirtti. Arıkan Antalya genelinde 34 binayı görme engelli vatandaşlar için yenilediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet Müdürlüğü engelsiz hale geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN